Hiszpania to kraj flamenco, korridy, piaszczystych plaż przez wielu uważany za najpiękniejsze państwo Europy. Jest jednym z największych państw Półwyspu Iberyjskiego. Graniczy z Portugalią, Giblartalem, Marokiem, Francją i Andorą. Posiada dostęp do Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. W jej skład wchodzą; Archipelag Balearów na Morzu Śródziemnym, Wyspy Kanaryjskie na Ocenie Atlantyckim oraz Centa, Melillia, Penon de Velez de la Gomera, Alhcemes, Chafarinas. Hiszpania to kraj wyżynny z licznymi pasmami górskimi, przy granicy z Francją rozciągają się Pireneje.

 

Stolicą i jednym z większych i piękniejszych miast Hiszpanii jest Madryt, nie sposób nie wspomnieć też o Barcelonie - stolicy Katalonii - mieście pełnym zabytków, niepowtarzalnej architektury, miasto „magiczne” uważane za jedno z piękniejszych miast Europy. Do większych miast Hiszpanii należy także Saragossa, Walencja, Alicante, Girona, Toledo. Rocznie Hiszpanie odwiedza około 30 milionów turystów, szczyt sezonu przypada w sierpniu, ale już od wiosny do kraju zjeżdżają tysiące turystów.

 

Tanie połączenia lotnicze z Polski do Hiszpanii są bardzo popularne, przy zakupie biletu lotniczego należy pamiętać, że większość połączeń do Hiszpanii wznawiane są corocznie w okresie wiosenno letnim. Największą popularnością wśród turystów cieszą się loty realizowane przez tanie linie lotnicze. Dzięki liniom Wizzair z Polski do Hiszpanii dotrzemy na lotnisko w Madrycie (Warszawa, Katowice) oraz loty do Barcelony (Poznań, Gdańsk, Warszawa, Katowice). Drugi przewoźnik Ryanair proponuje połączenia z Gdańska, Rzeszowa, Wrocławia na lotnisko Barcelona - Girona, z Gdańska, Krakowa, Poznania. Tanie loty do Alicante w siatce połączeń Ryanair zapewnia swoim klientom loty z Krakowa, Wrocławia. Tanie przeloty z Krakowa i Wrocławia oferują linie Ryanair tanie loty do Malagi, dodatkowo z Krakowa dotrzemy na lotnisko Barcelona Reus. Bezpośrednie połączenia w swej ofercie posiadają także Polskie Linie Lotnicze LOT, dzięki którym z większości polskich lotnisk dotrzemy do Madrytu i Barcelony.

Komentarze
i oceny

Hiszpania

5,0 / 5

3 opinie

Dodaj komentarz

  • 05-05-2014

    Nie spodziewałam się że tak dużo lotów w różnorakich kierunkach jest do Hiszpanii. Jak człowiek nie lata często to nie interesuje się istniejącymi lotami. Największe miasta śmiało można zwiedzić, jest malaga, Madryt, Alicante, Barcelona. Czy wy już wybraliście kierunek dla siebie?????????/

  • 23-09-2013

    MARZY MI SIĘ ZWIEDZIC CAŁA HISZPANIE, JAK SIE DOBRZE POSZUKA FAJNYCH CEN NA BILETY TO MOZNA SUPER WYCIECZKE ZORGANIZOWAĆ, ZWŁASZCZA ŻE BIETY TAM NIE SA AŻ TAK DROGIE

  • 10-04-2012

    jak do tej pory najbardziej opłaca się kupić bilety linii Ryanair do Girony. Leciałem już i w sumie do tej pory nie widziałem nic tańszego do Barcelony. Moim zdaniem bardzo się opłaca. Loty są dwa razy w tygodniu:) Polecam z Krakowa albo Rzeszowa.

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena