Alitalia

Pokaż opis

Linia lotnicza

Kod IATA: AZ

Główna siedziba: Rzym

Rok założenia: 1946

Flota: liczy ponad 180 samolotów. Airbus A319-100, A320-200, A320-200. Boeing 767-300ER, 777-200ER, 737-300 McDonell Douglas MD 82

Wyloty z Polski: Warszawa

Siatka połączeń: większość miast Europy w szczególności loty do Włoch, Ameryki północnej oraz południowej oraz Azji

Linie lotnicze Alitalia

Alitalia (AZ) to włoskie międzynarodowe linie lotnicze, powstałe w 1946 roku. Swój główny węzeł i siedzibę posiadają w Rzymie w porcie lotniczym Fiumicino. Przewoźnik jest członkiem-założycielem sojuszu lotniczego SkyTeam. Obecnie dysponuje ponad 170 samolotami i obsługuje ok. 100 tras, w tym rejsów międzykontynentalnych.

 

Alitalia to nowoczesne przedsiębiorstwo, które nadąża za potrzebami i wymaganiami współczesnego pasażera. Do wyboru klientów linii jest kilka klas serwisowych. Standardowa klasa ekonomiczna zapewnia komfort w podróży; do dyspozycji pasażerów tej klasy jest indywidualnie sterowany program rozrywkowy i osobiste monitory LCD na pokładzie z listą ponad 40 filmów i różnorodnymi programami muzycznymi. Nowością na rynku ruchu lotniczego jest Classica Plus - Premium Economy. To coraz chętniej wybierana forma podróżowania z Alitalią. Pasażerom tej klasy oddaje się do dyspozycji dodatkowe przywileje, np. specjalne stanowiska odprawy, większy limit bagażu, specjalny program rozrywkowy podczas lotu i różnorodne gorące posiłki.

 

Dla bardziej wymagających klientów i osób podróżujących służbowo przewidziana jest klasa Biznes, przeznaczona dla rejsów średniego zasięgu. W tej opcji pasażerowie otrzymują wyborne dania kuchni międzynarodowej, ciepłe ręczniczki higieniczne, dodatkowy program telewizyjny i wybór międzynarodowych czasopism. Najbardziej luksusową formą podróżowania z Alitalią jest wybór tzw. klasy Magnifica, która dostępna jest w trakcie rejsów dalekiego zasięgu. Magnifica zapewnia najwyższą jakość oferowanych na pokładzie usług i specjalne udogodnienia dla pasażerów. Skórzane siedzenia, prywatne kabiny, elegancka zastawa, możliwość zapisywania multimediów z programu rozrywkowego poprzez port USB, kamera ukazująca okoliczne pejzaże i wykwintne dania kuchni włoskiej i międzynarodowej - to tylko niektóre z zalet klasy Magnifica w liniach Alitalia.

W samolotach Alitalii dostępne są ograniczenia bagażowe:

  • 1 sztuka bagażu podręcznego o wadze do 8 kg i wymiarach 55x25x35 cm we wszystkich klasach
  • 1 sztuka bagażu rejestrowanego o wadze do 20 kg w klasie ekonomicznej i do 30 kg w klasie biznesowej

Ewentualny nadbagaż podlega dodatkowym opłatom. Jedna sztuka bagażu rejestrowanego na przeloty z Alitalią nie może ważyć więcej, niż 32 kg.

Komentarze
i oceny

Alitalia

5,0 / 5

2 opinie

Dodaj komentarz

  • 21-03-2013

    zgadzam się leciałam tymi liniami w zeszłym roku i byłam zadowolona

  • 26-06-2012

    W sezonie wakacyjnym gdy tanie linie wcale nie maja takich tanich cen warto sprawdzic oferte regularnych linii, Aitalia całkiem rozsadne ma ceny, a komfort lotu wysoki.

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena