Aer Lingus

Pokaż opis

Wszystkie oferty Aer Lingus

Linia lotnicza

Kod IATA: EI

Główna siedziba: Dublin

Rok założenia: 1935

Flota: Ponad 40 samolotów: Airbus A320-200, A321-200, A330-200, A330-300 Boeing 737-400

Wyloty z Polski: Warszawa

Siatka połączeń: Loty do Europy, Ameryki Północnej oraz Afryki Północnej.

Linie lotnicze Aer Lingus

Aer Lingus to powstałe w 1936 r. irlandzkie linie lotnicze, posiadające główny węzeł przesiadkowy i siedzibę w Dublinie. Początkowo niewielka organizacja z czasem przekształciła się w istotnego na skalę europejską przewoźnika, oferującego korzystne cenowo połączenia między europejskimi i nie tylko lotniskami. Wśród przelotów linii Aer Lingus znajdują się rejsy lokalne, europejskie i międzykontynentalne. Flotę irlandzkiego przewoźnika zasila obecnie ponad czterdzieści samolotów.

 

Aer Lingus przygotował korzystną ofertę dla swoich pasażerów. Dzięki specjalnemu programowi lojalnościowemu, stali klienci linii mogą liczyć na istotne obniżki cen biletów, a nawet darmowy przelot, wygodną odprawę na lotnisku czy priorytetową opiekę nad bagażami w trakcie lotów transatlantyckich. Pasażerowie mogą wybrać podróż w klasie ekonomicznej lub biznesowej, przy czym warto pamiętać, że rezerwacja numeru miejsca w klasie ekonomicznej podlega dodatkowej opłacie. Ponadto przewoźnik prezentuje ciekawą ofertę specjalnych, elastycznych biletów lotniczych, które umożliwiają bezkosztową zmianę rezerwacji aż do dwóch godzin przed planowanym odlotem. Ponadto na klientów klasy biznesowej czekają specjalne pokoje wypoczynkowe na większości lotnisk obsługiwanych przez Aer Lingus. Na pokładzie samolotów irlandzkich linii dostępne są specjalne posiłki na życzenie klienta; chęć rezerwacji specjalnego menu należy zgłosić najpóźniej 24 godziny przed planowanym odlotem. W serwisach internetowych irlandzkich linii można dokonać odprawy w trybie online.

Linie Aer Lingus objęte są ograniczeniami bagażowymi:
w zależności od rodzaju lotu każdy pasażer może wnieść jedną sztukę bagażu podręcznego o wadze maksymalnej 10 kg i wymiarach 55cm x 40cm x 20cm, lub 7 kg i wymiarach 43cm x 28cm x 20cm, oraz jedną sztukę bagażu rejestrowanego o wadze nieprzekraczającej 20 kg.

Loty do Stanów Zjednoczonych:

 • klasa ekonomiczna - jedna sztuka bagażu rejestrowanego do 23 kg lub, przy biletach elastycznych, dwie sztuki bagażu rejestrowanego do 32 kg
 • klasa biznesowa - 3 sztuki bagażu rejestrowanego do 32 kg, przy czym waga wszystkich nie może przekraczać 69 kg

Komentarze
i oceny

Aer Lingus

4,5 / 5

12 opinie

Dodaj komentarz

 • 11-02-2014

  Szkoda że z Krakowa nie ma lotów Aerlingusem, tylko z Warszawy, ale jak na Okęcie w połączeniu tanich linii za wysokie ceny. Myślałam, że jakaś konkurencja będzie dla regularnych linii ale moim zdaniem nie.

 • 25-04-2012

  FAJNE LINIE TYLKO MAŁO POPULARNE U NAS, KAŻDY NA WIZZ AIR ALBO NA RYANAIRA SIE KUSI ZAMIAST COS INNEGO SPRÓBOWAC

 • 12-04-2012

  maja w sumie fajna oferte do Dublina trzeba tylko na biezaco sprawdzac i mozna za nie wielkie pieniadze leciec

 • 11-04-2012

  fajne połaczenia na trasie Kraków- Nowy Jork- wygodnie i komfortowo

 • 04-04-2012

  Super linie lotnicze, punktualnie, miła obsługa!

 • 14-03-2012

  faktycznie ceny nie sa takie niskie , kiedys latałam znacznie taniej ale i tak w porównaniu do regularnych linii jest zanzcenie taniej

 • 05-03-2012

  Latałam tymi liniami dawniej z Krakowa do Dublina i było ok, teraz natomiast ceny wcale nie są tanie jak przystało na "tanie linie". Szkoda, bo loty należały do całkiem przyjemnych.

 • 29-02-2012

  Zdziwiłam się trochę jak na jnfolotach znalazłam połączenie do Nowego Jorku tymi liniami -myślałam ze tylko europejskie kierunki obsługuje- nie wiem czemu a tu prosze...i to jeszcze najtańsze połaczenie w tym czasie własnie aer lingusem było, ale jeszcze lot przedemną więc zobaczymy co i jak

 • 23-01-2012

  Milo, czysto i wygodnie. Polecam te linie! ;)

 • 06-01-2012

  Miła obsługa - szkoda, że tylko z Krakowa i Warszawy

 • 05-01-2012

  Polecam loty do Nowego Jorku. Dużo lepsze warunki niż w LOT'em.

 • 02-01-2012

  Wygodne samoloty dużo miejsca na nogi, miła obsluga wejście i wyjście z samolotu zawsze przez rękaw.

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena