British Airways

Pokaż opis

Wszystkie oferty British Airways

Linia lotnicza

Kod IATA: BA

Główna siedziba: Londyn

Rok założenia: 1919

Flota: 300 samolotów flota obsługuje blisko 150 tras na całym świecie. Airbus A318-100, A319-100, A320-100, A321-200, A380-800. Boeing 737-400, 747-400, 757-200, 767-300ER, 777-200, 777-200ER

Wyloty z Polski: Warszawa

Siatka połączeń: Europa, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Karaiby, Bliski Wschód, Azja Południowo-Wschodnia, Australia.

British Airways

British Airways to brytyjskie towarzystwo lotnicze i jedna z największych na świecie grup lotniczych. Jest członkiem sojuszu lotniczego OneWorld. Założone w 1974 w wyniku połączenia British Overseas Airways Corporation i British European Airways, w błyskawicznym tempie zyskało sobie zaufanie wśród pasażerów z niemal całego świata. Brytyjskie linie bezpiecznie łączą Europę z innymi kontynentami. Oferują loty do głównych lotnisk Ameryki Północnej i Południowej, regionu Morza Karaibskiego, a także do Azji i Australii. Przewoźnik ma też szeroko rozbudowaną siatkę połączeń między europejskimi miastami.

 

Głównym węzłem przesiadkowym i siedzibą brytyjskich linii jest lotnisko Londyn-Heathrow. Składająca się z ok. 300 samolotów flota obsługuje blisko 150 tras na całym świecie, w tym znaczącą liczbę połączeń międzykontynentalnych. Rosnąca rokrocznie liczba obsłużonych pasażerów wskazuje na dobrą opinię brytyjskiego towarzystwa wśród klientów na arenie międzynarodowej. Polityka niższych cen na trasach europejskich dodatkowo zjednała sobie licznych zwolenników - British Airways, mimo że nie należy do grona tzw. tanich linii lotniczych, jest coraz bardziej konkurencyjne względem innych europejskich przewoźników.

 

British Airways podąża za potrzebami i wymaganiami współczesnego pasażera. Linia stale dba o wysoką jakość oferowanych na pokładzie usług - od unowocześniania foteli i posiłków, przez stopniowe wzbogacanie oferty rozrywkowej dla pasażerów wszystkich klas, na szybszej odprawie na lotnisku skończywszy. Klienci British Airways mogą skorzystać z elektronicznej odprawy w trybie online, rezerwacji biletów w internetowych serwisach przewoźnika, a także wyboru konkretnego miejsca na pokładzie i ustalenia menu posiłków.

Informacje na temat obowiązujących na pokładach samolotów linii British Airways bezpłatnych limitach bagażowych dostępne są w elektronicznym planie przelotu lub na wydrukowanym bilecie lotniczym. Zwykle w klasach ekonomicznych limit bagażu rejestrowanego wynosi 1 sztukę bagażu o wadze do 23 kg, w klasach biznesowych 2 sztuki bagażu do 32 kg. Wszyscy pasażerowie (z wyjątkiem dzieci do lat 2) mogą wnieść 1 sztukę bagażu podręcznego i 1 laptopa/aktówkę/torebkę podręczną.

Komentarze
i oceny

5,0 / 5

1 opinie

Dodaj komentarz

  • 20-04-2017

    Nie wiem sama czemu tak długo wzbraniałam przed ta linia na rejsy do Stanów, okazały się bardzo fajne, lot minął przyjemnie, teraz już nie będę się upierać tylko przy LOTcie

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena