Czech Airlines

Pokaż opis

Wszystkie oferty Czech Airlines

Linia lotnicza

Kod IATA: OK

Główna siedziba: Praga

Rok założenia: 1923

Flota: Ponad 50 komfortowych samolotów: Airbus A319-100, A320-200, A321-200, A310-304. Boeing 737-400, 737-500, ATR 72-202, 42-320

Wyloty z Polski: Kraków, Warszawa, Gdańsk, Poznań

Siatka połączeń: Ameryka Północna, Europa, Azja, Bliski Wschód

Czech Airlines

Czech Airlines to czeski przewoźnik lotniczy z głównym węzłem i siedzibą na lotnisku Praga-Ruzyně. Czeskie linie początek swojej działalności datują na 1923 r., kiedy to powstały w charakterze państwowego przedsiębiorstwa. Początkowo linie oferowały rejsy lokalne, wkrótce rozszerzyły swoją ofertę na trasy międzynarodowe. Obecnie Czech Airlines posiada bogatą ofertę połączeń europejskich i międzykontynentalnych - na liście proponowanych rejsów znajdują się loty m.in. do USA, Kanady, Egiptu, Izraela, czy Libanu. Flota Czech Airlines składa się z 50 komfortowych samolotów. Wśród nich znajdują się głównie Airbusy i Boeingi.

 

Czech Airlines oferuje dwie klasy serwisowe dostępne na pokładzie: ekonomiczną i biznesową. Klasa ekonomiczna dostępna jest w trzech różnych rodzajach - Economy Premium, Economy i Value Special. Pasażerowie szczególnie cenią klasę Economy Special, która umożliwia bezkosztową zmianę rezerwacji biletu. W razie rezygnacji z podróży pasażerowie tej klasy otrzymują całkowity zwrot kosztów biletu. Na lotnisku mogą także skorzystać ze specjalnej, szybszej odprawy przeznaczonej dla gości klasy biznesowej. Klienci klasy ekonomicznej mogą udoskonalić swoją podróż, wykupując niektóre z udogodnień dostępnych dla pasażerów klasy biznesowej.

 

Klientom klasy biznesowej obsługa Czech Airlines gwarantuje szybką odprawę na lotnisku, do której czas oczekiwania nie może przekroczyć 6 min. Na niektórych lotniskach dostępne są też specjalne poczekalnie dla osób podróżujących służbowo. Na głównym lotnisku linii w Pradze na pasażerów czekają specjalne stanowiska samodzielnej odprawy. Po wejściu na pokład, klienci klasy biznesowej otrzymują powitalnego drinka od obsługi samolotu. Do ich dyspozycji jest też międzynarodowa prasa i specjalny wybór posiłków.

Loty linii Czech Airlines objęte są określonymi limitami bagażowymi:

 • loty europejskie i na bliski Wschód - klasa biznesowa - 1 sztuka bagażu rejestrowanego do 30 kg
  klasa ekonomiczna - 1 sztuka bagażu rejestrowanego do 20 kg
 • loty do USA i Kanady - klasa biznesowa - 2 sztuki bagażu rejestrowanego do 32 kg
  klasa ekonomiczna - 1 sztuka bagażu rejestrowanego do 23 kg
 • bagaż podręczny - klasa biznesowa - 2 sztuki bagażu o wadze łącznej do 18 kg
  klasa ekonomiczna - 2 sztuki bagażu o wadze łącznej do 12 kg

Komentarze
i oceny

Czech Airlines

5,0 / 5

5 opinie

Dodaj komentarz

 • 11-04-2012

  kupiłem bilet na lot do Dubaju, wcześniej leciałem tymi liniami do Pragi i bardzo sobie chwaliłem ten lot zobaczymy jak bedzie teraz

 • 04-04-2012

  Bardzo atrakcyjne loty na bliski wschód z przesiadką w Pradze. Polecam, konkurencyjne ceny !

 • 30-03-2012

  LECIAŁAM Z PRAGI DO WIEDNIA TYMI LINIAMI I BYŁO BARDZO MIŁO- ELEGANCKO I KULTURALNIE

 • 29-03-2012

  na pokładzie panuje bardzo miła atmosfera, sympatycznie i miło

 • 14-03-2012

  Lubie czeskie linie, często nimi latam z Warszawy do Pragi, bezpośrednio i sympatycznie.

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena