Jak rezerwować ?

Wyszukaj połączenie
Serwis infoloty.pl umożliwia łatwą i szybką rezerwację biletów lotniczych bez wychodzenia z domu. Aby znaleźć pasujące nam połączenie lotnicze, wystarczy wskazać w wyszukiwarce miasto wylotu, miejsce docelowe i datę planowanej podróży. Mamy możliwość jednorazowej rezerwacji biletów w obie strony – w tym celu należy zaznaczyć również planowaną datę powrotu. Następnie należy wskazać liczbę pasażerów. Opcja „Wyszukiwanie zaawansowane” umożliwia wyszukanie lotu bezpośredniego lub z kilkoma przesiadkami oraz wybór klasy serwisowej i waluty proponowanych biletów.

 

Rezerwuj bilet
Gdy znajdziesz już pasujące połączenie lotnicze, kliknij znajdujący się obok niego przycisk "Rezerwuj". System wyświetli informacje o planowanej podróży, w tym cenę biletów, trasę i ewentualne przesiadki. Zostaniesz także poproszony o uzupełnienie danych na temat pasażerów – w odpowiednim miejscu wpisz imiona i nazwiska podróżujących osób oraz ewentualnie dodatkowe informacje, np. data urodzenia lub numery dokumentów podróży.

 

Wskaż opcje dodatkowe
Nasz system rezerwacji biletów lotniczych umożliwia rezerwację dodatkowych udogodnień podczas podróży. Ekran opcji podróży pozwala zarezerwować m.in. szczególny rodzaj posiłku serwowanego na pokładzie, pierwszeństwo wejścia na pokład w rejsach niektórych tanich linii lotniczych, a także internetową odprawę bagażu. W tym miejscu znajdziesz także informację o dozwolonej ilości bagażu podręcznego. Warto wiedzieć, że usługi związane z wyższym komfortem w podróży zazwyczaj wiążą się z dodatkowymi opłatami.

 

Wybierz formę płatności
W formularzu rezerwacji masz możliwość wyboru sposobu opłacenia biletu - płatność kartą lub przelew. Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące opłat związanych z wybranymi formami zapłaty. W niektórych tanich liniach transakcje dokonane kartą kredytową wiążą się z dodatkową opłatą.

 

Potwierdź dokonanie płatności
Po dokonaniu wyboru formy płatności za bilet system rezerwacji poprosi Cię o uzupełnienie danych na temat osoby wpłacającej (nie musi to być jeden z pasażerów). Pamiętaj o zachowaniu poprawności wprowadzonych danych, w tym adresu e-mail i numeru kontaktowego płatnika. Jeśli potrzebujesz faktury za bilet, pamiętaj o zaznaczeniu tego w formularzu. Dokonując płatności, oświadczasz, że zapoznałeś się z regulaminem serwisu i systemu rezerwacji biletów lotniczych.

 

Co zrobić, gdy wyniki wyszukiwania wygasły
Ponieważ dbamy o informowanie naszych klientów na bieżąco o aktualnie dostępnych biletach i ich cenach, po upływie określonego czasu wyniki wyszukiwania mogą być już przestarzałe. W takim momencie nasz system rezerwacji poinformuje Cię, że widniejące na ekranie dane są już nieaktualne i zapyta, czy chcesz otworzyć nową sesję wyszukiwania. Możesz też pozostać przy przeglądaniu wyników z wcześniejszej sesji. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz rozpocząć wyszukiwanie biletów na nowo, zachowując preferowane przez siebie kryteria. W tym celu kliknij „Zmień kryteria” po lewej stronie formularza – system zapamięta wpisane przez Ciebie preferencje dotyczące podróży i pokaże aktualnie dostępne, pasujące połączenia.