Alicante to historyczne miasto portowe położone w południowo-wschodniej części Hiszpanii. Jest to jeden z ważniejszych portów hiszpańskich na Morzu Śródziemnym. Alicante jest połączone koleją z Madrytem i Murcją, od której oddalone jest o około osiemdziesiąt kilometrów. Alicante posiada także połączenie linią tramwajową z miastem Denia oddalonym o 60 km. Alicante  to jedno z ośrodków wypoczynku letniego na Costa Blanca. Pobliska plaża, która znajduje się w San Juan de Alicante uważana jest za ulubioną plażę mieszkańców Madrytu. Na ulicach Alicante można spotkać bardzo wielu cudzoziemców: Francuzów, Niemców, Marokańczyków, Algierczyków. Architektura miasta to wspaniałe połączenie pięknych uliczek starego rynku z dobrze utrzymaną infrastrukturą rodem z lat siedemdziesiątych. Miasto nie zostało przytłoczone masową turystyką, a architektura nie została zdominowana przez drapacze chmur tak, jak to się stało w pobliskich Benidormie czy Torrevieja. Alicante jest miasto o szalenie bogatej i długiej historii.

 

Bezpośrednie połączenie lotnicze z Krakowa, Wrocławia, Poznania oraz Gdańska do Alicante oferują linie lotnicze Ryanair. Lotnisko Alicante jest usytuowane około jedenaście kilometrów od centrum miasta. Można na nie dojechać autem drogą krajową 332 i dalej CV 849. Orientacyjny czas takiej podróży wynosi dwadzieścia minut. Na lotnisko można także dostać się taksówką. Postoje taksówek znajdują się zaraz przed terminalem lotniska, więc nietrudno je znaleźć. Orientacyjny koszt przejazdu do centrum miasta wynosi od ośmiu do piętnastu euro. Na lotnisko można również dojechać autobusem. Kursuje on co czterdzieści minut między lotniskiem a dworcem autobusowym, który znajduje się w centrum Alicante. Jest to linia C6. Orientacyjny czas podróży autobusem to czterdzieści minut a koszt przejazdu wynosi jeden euro.

Komentarze
i oceny

Alicante

5,0 / 5

9 opinie

Dodaj komentarz

 • 09-12-2019

  Do Alicante latają z dużą przewaga tanie linie Ryanair, Wizz Air ma tylko bezpośrednie z Okęcia. Wydaje się że irlandzki lotnik zabezpiecza większość lotnisk w Polsce.

 • 17-01-2014

  Potrzebuje właśnie biletów dla 4ch osob na Costa Blanca jak najtaniej i przeglądam namiętnie daty i nic, wszystko za drogo. Pewnie za duża liczba pasażedrów żeby znaleźć cos taniego :/

 • 11-04-2012

  Hiszpania tak tanio już dawno nie była. Alicante bez zbędnego ślęczenia na lotniskach przesiadkowych to jest to.

 • 10-04-2012

  wspaniałe miejsce na wakacje, polecam zwłaszcza ze ryanairem można poleciec za okazyjna cene

 • 29-03-2012

  Jeśli tylko kogoś stać na taką podróz to gorąco polecam, samo życie tam nie jest drogie , lot można znaleźć tanio a naprawde warto, piękne widoki super ludzie no i słońce, słońce, słońce !!!!!

 • 21-03-2012

  Wrocław- Alicante jejku jak się ciesze ze są bezpośrednie loty już sprawdzałam loty na długi weekend i mysle ze uda nam się z męzem wyskoczyc choc na tydzień, naprawde to przepiekne miasto

 • 15-03-2012

  latam z Krakowa Ryanairem do Alicante, z tego co pamiętam loty są 2 dni w tygodniu. Zawsze bezpośrednie.

 • 20-02-2012

  Czy loty do Alicante z Krakowa są dośtępne przez cały rok czy tylko w okresie letnim

 • 06-02-2012

  Czy są bezpośrednie loty z Warszawy do Alicante? Do tej pory latałem liniami Norwegian z przesiadkami (Bergen, Oslo). Loty bezpośrednie znacznie ułatwiłyby mi podróż.

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena