Malaga to miasto położone w regionie Andaluzji, w południowej Hiszpanii u podnóża Gór Betyckich. Jest to miejsce narodzin Pabla Picassa. Malaga jako kolonia fenicka powstała w VIII wieku p.n.e. Nazwa ta, pierwotnie Malaka, pochodzi najprawdopodobniej od fenickiego słowa oznaczającego sól. Malaga była pierwotnie faktorią handlową, która w znacznym stopniu opierała się na zamieszkałej wcześniej ludności iberyjskiej. Panowanie Rzymian to dla Malagi okres gwałtownego rozwoju. Malaga leżała na trasie traktu łączącego Kadyks z Barceloną i dalej z Rzymem, dzięki czemu miasto miało zapewnioną komunikację z innymi ważnymi osiedlami.

 

Port lotniczy w Maladze położone jest osiem kilometrów od centrum miasta i połączone jest z drogą N-340 oraz E-15. Na lotnisko dojechać można autobusem linii 19. Autobusy tej linii jeżdzą co pół godziny. Dodatkowo między lotniskiem a Maladze a Marbellą jeździ linia autobusowa oraz pomiędzy lotniskiem Malaga a centrum Malagi istnieje połączenie kolejowe. W tym porcie lotniczym swoje węzły komunikacyjne posiadają między innymi linie lotnicze takie jak SAS, Ryanair, Lufthansa, LOT, Finnair, Aer Lingus, British Airways. Tanie loty z Polski do Malagi zapewniają w okresie letnim tanie linie lotnicze Ryanair, bezpośrednie loty z Krakowa oraz Wrocławia.

 

Bilety lotnicze do Malagi w promocyjnych cenach. Zapraszamy do rezerwacji online lub telefonicznej 7 dni w tygodniu.

Podróż 10 dni

Podróż z Warszawa

2019-09-24 15:10 Warszawa (WMI) 2019-09-24 19:05 Malaga (AGP)
Całkowity czas podróży : 3h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR4060

    2019-09-24 15:10 Warszawa (WMI) 2019-09-24 19:05 Malaga (AGP)

Podróż do Malaga

2019-10-05 08:10 Warszawa (WMI) 2019-10-05 13:05 Malaga (AGP)
Całkowity czas podróży : 3h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR4059

    2019-10-05 08:10 Malaga (AGP) 2019-10-05 12:05 Warszawa (WMI)

Cena 963 zł

Podróż 6 dni

Podróż z Kraków

2019-09-28 11:35 Kraków (KRK) 2019-09-28 15:20 Malaga (AGP)
Całkowity czas podróży : 3h 45m / Bezpośrednio

  • FR

    FR2589

    2019-09-28 11:35 Kraków (KRK) 2019-09-28 15:20 Malaga (AGP)

Podróż do Malaga

2019-10-05 07:35 Kraków (KRK) 2019-10-05 12:10 Malaga (AGP)
Całkowity czas podróży : 3h 35m / Bezpośrednio

  • FR

    FR2588

    2019-10-05 07:35 Malaga (AGP) 2019-10-05 11:10 Kraków (KRK)

Cena 1111 zł

Podróż 6 dni

Podróż z Wrocław

2019-10-14 11:10 Wrocław (WRO) 2019-10-14 14:45 Malaga (AGP)
Całkowity czas podróży : 3h 35m / Bezpośrednio

  • FR

    FR2582

    2019-10-14 11:10 Wrocław (WRO) 2019-10-14 14:45 Malaga (AGP)

Podróż do Malaga

2019-10-21 07:20 Wrocław (WRO) 2019-10-21 11:45 Malaga (AGP)
Całkowity czas podróży : 3h 25m / Bezpośrednio

  • FR

    FR2581

    2019-10-21 07:20 Malaga (AGP) 2019-10-21 10:45 Wrocław (WRO)

Cena 749 zł

Podróż 2 dni

Podróż z Warszawa

2019-10-26 21:55 Warszawa (WAW) 2019-10-27 01:55 Malaga (AGP)
Całkowity czas podróży : 4h 0m / Bezpośrednio

  • D8

    D85141

    2019-10-26 21:55 Warszawa (WAW) 2019-10-27 01:55 Malaga (AGP)

Podróż do Malaga

2019-10-29 14:25 Warszawa (WAW) 2019-10-29 19:30 Malaga (AGP)
Całkowity czas podróży : 4h 5m / Bezpośrednio

  • FR

    FR4059

    2019-10-29 14:25 Malaga (AGP) 2019-10-29 18:30 Warszawa (WMI)

Cena 723 zł

Komentarze
i oceny

Malaga

5,0 / 5

9 opinie

Dodaj komentarz

  • 02-04-2014

    Waszym zdaniem Malaga jest tania??? Wakacyjne ceny są zbyt przesadzone. Kiedy mamy latać jak nie na wakacje a linie wykorzystują ten fakt i podnoszą ceny. Żal.

  • 30-03-2013

    Kolejny tani, punktualny lot Ryanair z Krakowa do Malagi. Załoga uśmiechnięta, życzliwa, profesjonalna. Polecam !

  • 09-04-2012

    Szukam tanich biletów lotniczych do Malagi w terminie 10 - 24 lipca. Można liczyc na promocje ?

  • 04-04-2012

    Polecam loty do Malagi lub Alicante liniami Ryanair. Kupiłam bilet za 290zł/os w obie strony.

  • 14-03-2012

    Najlepsze i najtańsze loty ma Ryanair, a szczególnie jak ja latam z Wrocławia to połączenie jest bezpośrednie.

  • 12-03-2012

    Ryanairem z Krakowa są loty we wtorki i czwartki, czy będą jeszcze dodatkowe loty w weekend? W tygodniu ciężko z urlopem.

  • 12-03-2012

    korzystałem z połaczenia z Krakowa Ryanirem bardzo korzystne połaczenie, Malaga piękna , fajnie jeszcze poleciec przed szczytem sezonu , ceny mniejsze a pogoda piękna , nie zeby w styczniu leciec ale tak maj czerwiec to juz spoko

  • 08-03-2012

    Piękne miasto, przesympatyczni ludzie, byłam już dwa razy u przyjaciół którzy mieszkają tam na stałe- zazdroszcze choć pewnie bym się nie zamieniła ale naprawde warto polecieć choć by na weekend, jesli sie uda kuoic tanio bilet.

  • 06-02-2012

    czekałem na tanie przeloty do Malagi - widzę, że już od Marca linie Ryanair wznawia loty. Teraz tylko trzeba trafic na tani bilet ! :)

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena