Malaga to miasto położone w regionie Andaluzji, w południowej Hiszpanii u podnóża Gór Betyckich. Jest to miejsce narodzin Pabla Picassa. Malaga jako kolonia fenicka powstała w VIII wieku p.n.e. Nazwa ta, pierwotnie Malaka, pochodzi najprawdopodobniej od fenickiego słowa oznaczającego sól. Malaga była pierwotnie faktorią handlową, która w znacznym stopniu opierała się na zamieszkałej wcześniej ludności iberyjskiej. Panowanie Rzymian to dla Malagi okres gwałtownego rozwoju. Malaga leżała na trasie traktu łączącego Kadyks z Barceloną i dalej z Rzymem, dzięki czemu miasto miało zapewnioną komunikację z innymi ważnymi osiedlami.

 

Port lotniczy w Maladze położone jest osiem kilometrów od centrum miasta i połączone jest z drogą N-340 oraz E-15. Na lotnisko dojechać można autobusem linii 19. Autobusy tej linii jeżdzą co pół godziny. Dodatkowo między lotniskiem a Maladze a Marbellą jeździ linia autobusowa oraz pomiędzy lotniskiem Malaga a centrum Malagi istnieje połączenie kolejowe. W tym porcie lotniczym swoje węzły komunikacyjne posiadają między innymi linie lotnicze takie jak SAS, Ryanair, Lufthansa, LOT, Finnair, Aer Lingus, British Airways. Tanie loty z Polski do Malagi zapewniają w okresie letnim tanie linie lotnicze Ryanair, bezpośrednie loty z Krakowa oraz Wrocławia.

 

Bilety lotnicze do Malagi w promocyjnych cenach. Zapraszamy do rezerwacji online lub telefonicznej 7 dni w tygodniu.

Komentarze
i oceny

Malaga

5,0 / 5

9 opinie

Dodaj komentarz

 • 02-04-2014

  Waszym zdaniem Malaga jest tania??? Wakacyjne ceny są zbyt przesadzone. Kiedy mamy latać jak nie na wakacje a linie wykorzystują ten fakt i podnoszą ceny. Żal.

 • 30-03-2013

  Kolejny tani, punktualny lot Ryanair z Krakowa do Malagi. Załoga uśmiechnięta, życzliwa, profesjonalna. Polecam !

 • 09-04-2012

  Szukam tanich biletów lotniczych do Malagi w terminie 10 - 24 lipca. Można liczyc na promocje ?

 • 04-04-2012

  Polecam loty do Malagi lub Alicante liniami Ryanair. Kupiłam bilet za 290zł/os w obie strony.

 • 14-03-2012

  Najlepsze i najtańsze loty ma Ryanair, a szczególnie jak ja latam z Wrocławia to połączenie jest bezpośrednie.

 • 12-03-2012

  Ryanairem z Krakowa są loty we wtorki i czwartki, czy będą jeszcze dodatkowe loty w weekend? W tygodniu ciężko z urlopem.

 • 12-03-2012

  korzystałem z połaczenia z Krakowa Ryanirem bardzo korzystne połaczenie, Malaga piękna , fajnie jeszcze poleciec przed szczytem sezonu , ceny mniejsze a pogoda piękna , nie zeby w styczniu leciec ale tak maj czerwiec to juz spoko

 • 08-03-2012

  Piękne miasto, przesympatyczni ludzie, byłam już dwa razy u przyjaciół którzy mieszkają tam na stałe- zazdroszcze choć pewnie bym się nie zamieniła ale naprawde warto polecieć choć by na weekend, jesli sie uda kuoic tanio bilet.

 • 06-02-2012

  czekałem na tanie przeloty do Malagi - widzę, że już od Marca linie Ryanair wznawia loty. Teraz tylko trzeba trafic na tani bilet ! :)

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena