Norwegia to szczególny kraj fiordów,wikingów i niepowtarzalnnego klimatu. Położony w Europie Północnej na Półwyspie Skandynawskim. Graniczy z Finlandią, Szwecją i Rosją. Nazwa kraju pochodzi od słowa które oznacza „droga na północ”.

 

Norwegia jest (drugim po Islandii) najmniej zaludnionym krajem w Europie. Największym miastem i stolicą jest Oslo, inne popularne miasta to Trondheim, Bergen, Drammen.

 

Norwegia posiada dość sprawnie rozbudowaną sieć połączeń lotniczych, najwięcej lotów do Polski oferują tanie linie lotnicze Wizzair, dzięki którym dotrzemy z lotniska Oslo Torp do Gdańska, Poznania, Wrocławia, Katowic i Warszawy, linie te proponują tanie loty z Gdańska na lotniska w Bergen i Stravanger. Bogatą ofertę lotów posiadają także norweskie linie Norwegian które latają na trasie: Oslo Gardermoen z Szczecina, Gdańska, Warszawy, Krakowa, do Bergen dotrzemy z Warszawy i Krakowa, z lotniska Stravenger połączenia odbywają się z Warszawy i Krakowa. Także tanie linie lotnicze Ryanair proponują tanie przeloty do portu lotniczego Oslo Rygge z Wrocławia, Krakowa i Gdańska.

Komentarze
i oceny

Norwegia

5,0 / 5

3 opinie

Dodaj komentarz

  • 20-08-2015

    Prym wiedzie Wizz Air w lotach do Norwegii, bardzo duzo lotnisk tam mają. Nie sądziłem że taki wybór. Chciałbym wybrać się na zwiedzanie fiordów albo wędkowanie, bo pewnie wybór ryb jest potężny.

  • 09-09-2014

    Moim kierunkiem są Helsinki, ale niestety tanie linie nie wprowadziły jeszcze lotów na tym kierunku. Przeważnie latam Finnairem bądź naszym polskim Lotem z przesiadką w Warszawie. Ceny między 600zł a 1000zł w porywach. Polecam zainteresowanym.

  • 12-03-2012

    latam na trasie Warszawa- Bergen, Norwegian-em w ostatnim czasie strasznie podniesli ceny biletów, kiedys latałem za 400-450 teraz około 1 tys trzeba zapłacić szkoda, moze ktos lata taniej ja ostanio nie mam szczescia

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena