Francja to najbardziej zróżnicowany kraj Europy Zachodniej, najczęściej i najchętniej odwiedzany. Graniczy między innymi z Belgią, Niemcami, Włochami i Hiszpanią. Z Wielką Brytanią połączona jest tunelem pod Kanałem La Manche. To miasto nadmorskich kurortów a także różnorodnych tras narciarskich. Przyjeżdżają tutaj miłośnicy wina i sera. Francja przyciąga turystów z całego świata dzięki największym domom mody, bogatej kulturze, licznym plażom a także francuskim Alpom. To europejskie centrum artystyczne przoduje w dziedzinie turystyki.

 

Do Francji tanie przeloty oferuje wielu przewoźników. Najchętniej jednak wybieranymi i zdominowanymi liniami lotniczymi są linie Easyjet, które latają głównie z Krakowa do Paryża na lotnisko Charles de Gaulle. Liniami często wybieranymi przez podróżnych są także linie Wizzair. W swojej ofercie posiadają loty na lotnisko Paryż Beauvais. Z Polski wyloty odbywają się z Katowic, Warszawy, Wrocławia oraz Gdańska. Również linie Wizzair oferują swoim klientom tanie loty do Francji z Warszawy na lotnisko Grenoble-Lyon. Linie lotnicze LOT oferują bezpośrednie loty do Lyon. Kolejnym przewoźnikiem należącym do tanich linii lotniczych, także oferującym swe tanie loty do Paryża Beauvais jest Ryanair. Z krakowskiego lotniska Kraków-Balice startuje trzy razy w tygodniu. Liniami, które latają do Francji są także linie LOT, Lufthansa, SAS, Swiss, KLM oraz Alitalia. Proponują połączenia między innymi z Krakowa, Warszawy.

Komentarze
i oceny

Francja

5,0 / 5

3 opinie

Dodaj komentarz

  • 11-09-2014

    Moim zdaniem nadal mało jest lotów do Francji bezpośrednich, głównie Paryż rządzi. Według oficjalnych danych Francja posiada 410 miast a tu zaledwie 3 kierunki

  • 05-11-2012

    nom to prawda ja z lyonu wogole nic nie mam ..... tylko czasami okres zimowy sa lecz po nic nie ma cena biletu to minimum 280-500 euro:(

  • 10-04-2012

    Coś podobnego. Jestem pierwsza, która chce napisać że jśsli chodzi o Francję jest za mało tanich lotów. A już z Rzeszowa to wogóle. Czy jak otworzą nowy Terminal jest szansa na loty do Francji???? Pozdrawiam Infoloty.

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena