Lyon to wspaniałe miasto, które zostało założone przez Rzymian już w 43 p.n.e. Nosiło ono wtedy nazwę Lugdunum i po pewnym czasie zostało przekształcone w główny ośrodek prowincji Galia. Około 470 r. miasto zostało zdobyte przez walecznych Burgundów, a poźniej przez śmiałych Franków (534). W 879 r. szczęśliwie wróciło do Burgundii, aby w  1032 r. zostać przyłączonym do Cesarstwa Niemieckiego.

 

Jedną z nowszych atrakcji turystycznych Lyonu jest ukończona w latach 90. XX wieku buddyjska Pagoda Thien-Minh. Została ona ufundowana przez diasporę wietnamską. Lyońską aglomerację zamieszkuje kilkutysięczna Polonia, a przy kościele pw. Świętej Trójcy (Ste. Trinité) zgromadzona jest polska parafia rzymskokatolicka. W tym francuskim mieście znajduje się także i prężnie działa konsulat generalny Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to jedna z trzech placówek tego typu we Francji. Pozostałe dwie to konsulaty generalne Rzeczpospolitej Polskiej w Lille i Paryżu. W 1991 roku Lyon został miastem partnerskim Łodzi.

 

Na lotnisko w Lyonie dostać się można autem autostradami A43 Lyon/Chambery oraz A42 i jest to najłatwiejsze i najwygodniejsze rozwiązanie. Oczywiście, na lotnisko Lyon można dostać się także z centrum Lyonu autobusem. Na lotnisko kursuje autobus firmy SATOBUS. Na lotnisko Lyon można się także dostać koleją. Do Lyonu z Polski polecieć można między innymi liniami Lufthansy oraz SWISS, Austrian Airlines a także LOT. W okresie zimowym tanie linie lotnicze Wizzair oferują tanie przeloty do Lyon/Grenoble z Warszawy oraz Gdańska.

 

Linie easyJet oferują bezpośrednie loty z Krakowa do Lyonu 3 razy w tygodniu. Rezerwuj bilet lotniczy w promocyjnych cenach.

Komentarze
i oceny

Lyon - Grenoble

5,0 / 5

4 opinie

Dodaj komentarz

 • 03-12-2012

  Lyon inny niż Paryż ale również piękny.Wart tego by poświecić mu czas !!!

 • 21-03-2012

  Piękne miasto choć nie zawsze doceniane przez turystów a na 0prawde nie można go pominąć na turystycznej mapie Francjii

 • 13-03-2012

  Leciałam kiedyś liniami Swiss do Lyonu przez Zurych. Myślałam, że do tej pory będą jakieś bezpośrednie loty, ale jakoś nie mogę znaleźć. Może ktoś z Was ma szersze pojęcie niż ja.

 • 21-02-2012

  Właśnie kupiłam bilecik i nie mogę się doczekać kiedy polece, nie wiem jeszcze na ile lecę , tzn kiedy będzie dokładnie powrót jak myslicie ile wcześniej pasuje kupić bilet zeby załapać się na dobrą a cene , ten kupiłam już 2 miesiące temu w fajnej cenie a teraz mam nadzieje ze tez nie przepłace

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena