Wylot

Czerwiec 2019

602 zł Czerwiec
346 zł Lipiec
192 zł Sierpień
192 zł Wrzesień
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28 602zł
29
30

Powrót

Czerwiec 2019

298 zł Czerwiec
180 zł Lipiec
259 zł Sierpień
268 zł Wrzesień
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28 298zł
29
30

DATA WYLOTU

DATA POWROTU

Termin objęty promocją: 2019-06-18 - 2019-10-23
Promocja aktualna: do 2019-06-30

Lot na trasie Wrocław - Kreta, Wylot lotnisko : Wrocław Strachowice - Wrocław , Przylot lotnisko Chania Linie lotnicze Ryanair .

Promocyjne loty z Wrocławia na Kretę (Chania) udostępnia tani irlandzki przewoźnik Ryanair. Bezpośrednie loty w sezonie letnim 2019 dostępne są dwa razy w tygodniu w poniedziałki w godzinach 17:45-21:30 i w piątki w godz 18:00-21:45. Połączenia powrotne z wyspy Kreta do Wrocławia także 2 razy w tygodniu, w poniedziałki w godz 21:55-23:50 i w piątki o godzinie 22:10-00:05. Zarezerwuj tanie loty na Kretę online lub pod numerami infolinii czynnej 7 dni tygodniu.


Informacja o locie: Wrocław - Kreta

Średni czas lotu Wrocław - Kreta:
2h 45m
Jakie linie latają bezpośrednio:
Ryanair
Najtańszy lot na trasie Wrocław - Kreta rezerwowano:
średnio 116 dni przed wylotem
Najtańszy bilet w 2 strony:
140.00 zł
Średnia cena za bilet w 2 strony w ciągu ostatnich 2 dni:
625.00 zł
Średnia cena za bilet w 2 strony w ciągu ostatnich 7 dni:
616.00 zł
Średnia cena za bilet w 2 strony w ciągu ostatnich 14 dni:
590.00
Najkorzystniejsze loty z przesiadkami na trasie Wrocław - Kreta:
Wrocław (WRO) -> Gdańsk (GDN) -> Oslo (OSL) -> Chania (CHQ)
Wrocław (WRO) -> Bruksela (CRL) -> Wenecja (TSF) -> Frankfurt nad Menem (FRA) -> Chania (CHQ)
Wrocław (WRO) -> Manchester (MAN) -> Bruksela (CRL) -> Chania (CHQ)
Najkorzystniejsze loty z przesiadkami na trasie Kreta - Wrocław:
Chania (CHQ) -> Ateny (ATH) -> Wrocław (WRO)
Wysoki sezon przypada na Czerwiec (2019).

Najtańszy miesiąc na podróż to Październik (2019).
Nasi Klienci wybrali również loty do Kreta z Katowic (69.00zł taniej o 51%), Warszawy (164.00zł drożej o 17%), Krakowa (164.00zł drożej o 17%)

Dowiedz się o specjalnych ofertach jako pierwszy!

Pozostałe tanie loty do Kreta

Tanie Loty z Wrocławia do Grecja

Informacje o lotach Wrocław - Kreta. Przedstawiamy przykładowe połączenia szukane dnia: 2019-06-20 znaleziono 12 wyników na połączenie lotnicze Wrocław (WRO) - Kreta (CHQ).

Uwaga sprawdź aktualną cenę!

Podróż 7 dni

Podróż z Wrocław

2019-07-26 19:00 Wrocław (WRO) 2019-07-26 22:45 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 45m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8938

    2019-07-26 19:00 Wrocław (WRO) 2019-07-26 22:45 Chania (CHQ)

Podróż do Chania

2019-08-02 23:10 Wrocław (WRO) 2019-08-03 02:05 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8939

    2019-08-02 23:10 Chania (CHQ) 2019-08-03 01:05 Wrocław (WRO)

Cena 666 zł

Podróż 10 dni

Podróż z Wrocław

2019-07-26 19:00 Wrocław (WRO) 2019-07-26 22:45 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 45m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8938

    2019-07-26 19:00 Wrocław (WRO) 2019-07-26 22:45 Chania (CHQ)

Podróż do Chania

2019-08-05 22:05 Wrocław (WRO) 2019-08-06 01:00 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8939

    2019-08-05 22:05 Chania (CHQ) 2019-08-06 00:00 Wrocław (WRO)

Cena 527 zł

Podróż 10 dni

Podróż z Wrocław

2019-07-26 19:00 Wrocław (WRO) 2019-07-26 22:45 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 45m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8938

    2019-07-26 19:00 Wrocław (WRO) 2019-07-26 22:45 Chania (CHQ)

Podróż do Chania

2019-08-05 22:05 Wrocław (WRO) 2019-08-06 01:00 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8939

    2019-08-05 22:05 Chania (CHQ) 2019-08-06 00:00 Wrocław (WRO)

Cena 527 zł

Podróż 7 dni

Podróż z Wrocław

2019-07-26 19:00 Wrocław (WRO) 2019-07-26 22:45 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 45m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8938

    2019-07-26 19:00 Wrocław (WRO) 2019-07-26 22:45 Chania (CHQ)

Podróż do Chania

2019-08-02 23:10 Wrocław (WRO) 2019-08-03 02:05 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8939

    2019-08-02 23:10 Chania (CHQ) 2019-08-03 01:05 Wrocław (WRO)

Cena 666 zł

Podróż 7 dni

Podróż z Wrocław

2019-07-29 17:55 Wrocław (WRO) 2019-07-29 21:40 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 45m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8938

    2019-07-29 17:55 Wrocław (WRO) 2019-07-29 21:40 Chania (CHQ)

Podróż do Chania

2019-08-05 22:05 Wrocław (WRO) 2019-08-06 01:00 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8939

    2019-08-05 22:05 Chania (CHQ) 2019-08-06 00:00 Wrocław (WRO)

Cena 732 zł

Podróż 5 dni

Podróż z Wrocław

2019-07-30 07:40 Wrocław (WRO) 2019-07-31 12:15 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 27h 35m / 2 przesiadki

  • FR

    FR4105

    2019-07-30 07:40 Wrocław (WRO) 2019-07-30 08:45 Gdańsk (GDN)

  • W6

    W61783

    2019-07-30 16:35 Gdańsk (GDN) 2019-07-30 18:05 Oslo (OSL)

  • DY

    DY1898

    2019-07-31 07:05 Oslo (OSL) 2019-07-31 12:15 Chania (CHQ)

Podróż do Chania

2019-08-05 22:05 Wrocław (WRO) 2019-08-06 01:00 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8939

    2019-08-05 22:05 Chania (CHQ) 2019-08-06 00:00 Wrocław (WRO)

Cena 771 zł

Podróż 13 dni

Podróż z Wrocław

2019-07-26 19:00 Wrocław (WRO) 2019-07-26 22:45 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 45m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8938

    2019-07-26 19:00 Wrocław (WRO) 2019-07-26 22:45 Chania (CHQ)

Podróż do Chania

2019-08-09 00:45 Wrocław (WRO) 2019-08-09 17:40 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 16h 55m / 1 przesiadka

  • OA

    OA345

    2019-08-09 00:45 Chania (CHQ) 2019-08-09 01:35 Ateny (ATH)

  • FR

    FR4936

    2019-08-09 15:05 Ateny (ATH) 2019-08-09 16:40 Wrocław (WRO)

Cena 781 zł

Podróż 13 dni

Podróż z Wrocław

2019-07-26 19:00 Wrocław (WRO) 2019-07-26 22:45 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 45m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8938

    2019-07-26 19:00 Wrocław (WRO) 2019-07-26 22:45 Chania (CHQ)

Podróż do Chania

2019-08-08 17:30 Wrocław (WRO) 2019-08-09 17:40 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 24h 10m / 1 przesiadka

  • EL

    EL871

    2019-08-08 17:30 Chania (CHQ) 2019-08-08 18:30 Ateny (ATH)

  • FR

    FR4936

    2019-08-09 15:05 Ateny (ATH) 2019-08-09 16:40 Wrocław (WRO)

Cena 801 zł

Podróż 4 dni

Podróż z Wrocław

2019-07-31 13:50 Wrocław (WRO) 2019-08-01 19:35 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 28h 45m / 3 przesiadki

  • FR

    FR8373

    2019-07-31 13:50 Wrocław (WRO) 2019-07-31 15:30 Bruksela (CRL)

  • FR

    FR6055

    2019-07-31 18:55 Bruksela (CRL) 2019-07-31 20:30 Wenecja (TSF)

  • FR

    FR2417

    2019-08-01 09:40 Wenecja (TSF) 2019-08-01 11:00 Frankfurt nad Menem (FRA)

  • FR

    FR4166

    2019-08-01 15:35 Frankfurt nad Menem (FRA) 2019-08-01 19:35 Chania (CHQ)

Podróż do Chania

2019-08-05 22:05 Wrocław (WRO) 2019-08-06 01:00 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8939

    2019-08-05 22:05 Chania (CHQ) 2019-08-06 00:00 Wrocław (WRO)

Cena 829 zł

Podróż 13 dni

Podróż z Wrocław

2019-07-26 19:00 Wrocław (WRO) 2019-07-26 22:45 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 45m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8938

    2019-07-26 19:00 Wrocław (WRO) 2019-07-26 22:45 Chania (CHQ)

Podróż do Chania

2019-08-08 22:00 Wrocław (WRO) 2019-08-09 17:40 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 19h 40m / 1 przesiadka

  • GQ

    GQ255

    2019-08-08 22:00 Chania (CHQ) 2019-08-08 23:00 Ateny (ATH)

  • FR

    FR4936

    2019-08-09 15:05 Ateny (ATH) 2019-08-09 16:40 Wrocław (WRO)

Cena 836 zł

Podróż 6 dni

Podróż z Wrocław

2019-07-29 20:20 Wrocław (WRO) 2019-07-30 20:30 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 23h 10m / 2 przesiadki

  • FR

    FR8307

    2019-07-29 20:20 Wrocław (WRO) 2019-07-29 21:45 Manchester (MAN)

  • FR

    FR3238

    2019-07-30 08:50 Manchester (MAN) 2019-07-30 11:15 Bruksela (CRL)

  • FR

    FR6273

    2019-07-30 16:10 Bruksela (CRL) 2019-07-30 20:30 Chania (CHQ)

Podróż do Chania

2019-08-05 22:05 Wrocław (WRO) 2019-08-06 01:00 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8939

    2019-08-05 22:05 Chania (CHQ) 2019-08-06 00:00 Wrocław (WRO)

Cena 842 zł

Podróż 4 dni

Podróż z Wrocław

2019-07-29 17:55 Wrocław (WRO) 2019-07-29 21:40 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 45m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8938

    2019-07-29 17:55 Wrocław (WRO) 2019-07-29 21:40 Chania (CHQ)

Podróż do Chania

2019-08-02 23:10 Wrocław (WRO) 2019-08-03 02:05 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8939

    2019-08-02 23:10 Chania (CHQ) 2019-08-03 01:05 Wrocław (WRO)

Cena 871 zł

Komentarze
i oceny

4,5 / 5

52 opinie

Dodaj komentarz

  • 18-06-2019

    Na Rodos nic nie lata bezpośrednio tylko czartery, ale jeśli ktoś lubi takie klimaty to Kreta jest super miejscem i w dodatku ceny za bilet bardzo atarkcyjne

  • 29-05-2019

    A tak dla odmiany czy są loty bezpośrednie na Rodos które proponują tanie linie, nie pytam o czartery.?

  • 17-05-2019

    Kreta w dwie strony to około 700 zł, lecicie z małym bag na pokładzie i 20kg do luku bagażowego. To dobra oferta.

  • 17-04-2019

    Z tego co wiem to 22.10 nie ma lotów, 21 ewentualnie, wszystkie bezpośrednie loty wyświetlają się na kalendarzu

  • 22-10-2018

    kiedy lot do Wrocławia z chani 22 października o godzinie 21:50?

  • 18-10-2018

    Do kwietnia niedaleko, w Polsce też o tej porze wieje chłodem, a Kreta już dostępna więc nic straconego. Zaczerpniesz słońca na wiosenne dni.

  • 09-10-2018

    Szkoda że zimą te loty znikają, chętnie bym w tedy wyskoczył żeby naładować baterie słoneczkiem

  • 10-07-2018

    Mam wrażenie jak sprawdzam ceny, że w sierpniu jest taniej niż we wrześniu. Chyba dużo osób zaplanowało wolne po wakacjach.

  • 22-06-2018

    TENDENCJA JEST NIESTETY DO ROŚNIĘCIA CEN, NIE MA CO SIĘ OCIĄGAĆ, LEPIEJ WCZEŚNIEJ KUPIĆ BILETY. KRETA JAK WIĘKSZOŚĆ WAKACYJNYCH KIERUNKÓW SPRZEDAJE SIĘ W DUŻYCH ILOŚCIACH.

  • 18-06-2018

    Z tym wcześniejszym kupowaniem biletów różnie bywa, mi akurat spadła cena na daty którymi byłam zainteresowana ale sama się zdziwiłam, czasem warto zaryzykować ale na pewno nie czekać do ostatniej chwili

  • 25-04-2018

    Loty na Kretę już w pełni, czuć wszędzie wakacje, pamiętajcie że im szybciej kupicie bilety tym lepiej dla Was. Miłych wakacji !!!

  • 17-01-2018

    Wcale mnie to nie dziwi, głupio jak by było odwrotnie, że tani linie wychodzą drożej, wiec sprawdzajcie i kupujecie

  • 17-01-2018

    Chania rusza od końca marca więc niedługo wracamy do tematu Grecji, najtańsze loty wychodziły i wychodzą tanimi liniami.

  • 07-11-2017

    Fajnie jest zwiedzać z roku na rok nowe miejsca, inaczej byłoby nudno, nie jestem domatorką, chętnie wypuszczam się w świat w poszukiwaniu nowych miejsc, smaków i przede wszystkim ciekawych ludzi.

  • 11-08-2017

    Ja lubię co roku zmieniać miejsca urlopu, nudno powtarzać ciągle te same wakacje. Więcej zwiedzicie zmieniając kierunki. Świat stoi otworem, jest tyle pięknych miejsc, miast, plaż. Miłego podróżowania.

  • 28-07-2017

    Może oklepana ale jak coś jest dobre to po co zmieniać, dla mnie to idealne miejsce i wracam tu co rok

  • 27-07-2017

    Grecja od 2016 roku stała się bardzo popularna, dużo lotów wystartowało na wyspy. Piękne widoki, plaże, słońce i jedzenie. Turyści szukają takich miejsc żeby odreagować od codziennej pracy, naładować akumulatory i wrócić do Polski z opalenizną i pamiątkami. Popieram takie pomysły.

  • 17-07-2017

    Kreta może trochę oklepana ale ja jeszcze nie miałam okazji tam być i z już nie mogę się doczekać

  • 11-04-2017

    Wylatuje w piątek na wyspę, święta mnie ominą, ale wybrałem takie rozwiązanie celowo, niech żyje swoboda na Krecie. Są jeszcze wolne miejsca w samolocie na spontana.

  • 31-03-2017

    Dziwne , przeważnie leci się korzystać ze słońca, a atrakcje wyspy wiadomo na miejscu się zwiedza. A uwierzcie mi jest co zwiedzać

  • 14-03-2017

    Jeśli lecisz na Kretę tylko po słońce to bardzo dużo tracisz przy okazji ale to juz twoja sparwa

  • 24-01-2017

    Jak to po co teraz lecieć do Grecji, nasuwa się tylko jedna myśl - BO JEST TAM TERAZ CIEPLEJ. Na Krecie nie ma śniegu i więcej słońca, można się naładować energią.

  • 22-12-2016

    Po co tam w zimie lecieć, typowo letnie miejsce na wakacje, wtedy widać tam cały urok

  • 19-12-2016

    Bez przesiadek, kombinowania, szybko i na temat - lecę ...szkoda ze nie ma teraz w zimie lotów bo by się człowiek naładowała na resztę zimy słoneczkiem

  • 03-10-2016

    Właśnie, Tomek ma rację, nie zaszalejemy więcej niż to możliwe, bo zjedzą nas podatki które narzucają lotniska, szczególnie jeśli lądują na nich nie rodzime floty.

  • 06-09-2016

    Podoba mi się Wasza zaciekłość. Takie mamy kierunki na jakie nas stać :)

  • 12-08-2016

    Co chciałbyś nowego tanimi liniami? I tak dają dużo lotów. Najpierw pojedyncze głosy wzywają do bojkotu a potem i tak nikt nie lata bo szkoda pieniędzy. Przewrotna natura Polaków.

  • 26-07-2016

    bardzo oklepane kierunki: Kreta, Rodos - dajcie coś nowego, Grecja taka wielka.

  • 15-07-2016

    Dużo ofert w biurach zachęca wakacjami Al Inclusive, ja jednak jestem za organizowaniem wyjazdów za jak najmniejszą kwotę, może nie "na bogato" ale jakie to ma znaczenie jak można poznać kraje w zupełnie innym stylu. Każdego zachęcam to takich właśnie podróży.

  • 26-04-2016

    Oglądałam kiedyś film "Mamma Mia" i tam akcja rozgrywa sie w Grecji chyba jesli dobrze pamiętam. Cudne widoki, chętnie bym tam poleciala.

  • 18-04-2016

    Grecja to bardzo cudny kontynent (szczególnie Peloponez- wsunięta najdalej na południe część Półwyspu Bałkańskiego) oraz wszelkie wyspy Rodos, Korfu, Santorini, więc nie piszcie że sa zanieczyszczone. A jak w dzisiejszym świecie pozbyc sie takiej nawały nieczystości. Odwiedzajcie Grecję !!!

  • 02-09-2015

    Słyszałam że Grecja jest bardzo zanieczyszczonym krajem, nie dbają o czystość, a dodatkowo strasznie głośne są cykady, co przeszkadza w wypoczynku.

  • 06-04-2015

    Ryanair nie ma żadnej konkurencji jeśli chodzi o cenę za bilet. To najtańsza linia jak do tej pory, ciekawe co się za tym kryje? Ale dopóki latają i nie było problemów lepiej nie wnikać.

  • 01-04-2015

    Cieszy mnie że kwiecień ma dwa dni wylotu. Grecja ogólnie jest droga, Ryanair dla odmiany ma znośne loty, nie wygórowane, więc prawie na każdą kieszeń.

  • 30-10-2014

    Ani jeden kurs w zimie zawieszone, dopiero od marca ponowne loty ruszają. Troche długo trzeba czekać, może jakieś zastępcze inne linie będą konkurować :D

  • 14-10-2014

    Późne to lądowanie trochę, nic wcześniej bezpośrednio nie lata? Tylko jeden kurs dziennie robi ryanair? Troche mało jak dla mnie, wszystkie kierunki tak mają??

  • 07-04-2014

    Wylatujesz przykładowo o 17:35 i lądujesz na lotnisku Chania o 21:35 czasu lokalnego. Ja zawsze kupuje loty tam gdzie tylko sie da na tanich liniach - chodzi o brak przesiadek i ceny.

  • 09-03-2014

    Jak długo trwa lot Wrocław - Kreta ????

  • 24-07-2013

    Teraz to znaczy w okresie wakacyjnym nie ma co liczyć na spadek cen zwłaszcza na takim kierunku, samo połaczenie super -polecam

  • 12-06-2013

    Mi raz się udało i cena spadła a dwa razy wzrosła także jak kto woli można ryzykować ale nie warto moim zdaniem

  • 05-03-2013

    Myślę że nie ma reguły z wyjątkiem świąt i wakacji - widzisz dobrą cenę to kupuj- nie zwlekaj bo się przeliczysz

  • 12-12-2012

    Rozglądam sie za biletami na czerwiec, lipiec już człowiek by leciał wygrzać sie a jeszcze nie da rady, wiadomo kiedy najlepiej kupic bilety na ta trase?

  • 28-08-2012

    bardzo fajne, atrakcyjne połączenie w dobrych cenach

  • 30-07-2012

    PATRZĄC NA TO CO SIĘ DZIEJE Z BIURAMI PODRÓŻY WARTO SAMEMU SOBIE WSZYSTKO ZORGANIZOWAC ZWŁASZCZA ŻE WCALE NIE WYCHODZI DROŻEJ, BILETY MOZNA "UPOLOWAĆ" ZA ROZSĄDNA CENE A NA STRONIE GŁOWNEJ WIDZIAŁAM ŻE HOTELE CZY OGÓLNIE NOCLEGI TEZ MOŻNA SOBIE ZAREZERWOWAĆ I NIE MARTWIĆ SIĘ ŻE NIE BEDZIE JAK WRÓCIĆ DO DOMU PI BIURO PODRÓZY PADŁO

  • 30-07-2012

    Dwa razy w tygodniu można lecieć bezpośrednio na Kretę, świetne ceny, linia znana, tylko korzystać. Witaj GRECJO nadchodzę...

  • 06-07-2012

    Jak widze jakie są ceny na takie połączenia to nie ma co ryzykować z biurami podróży tylko samemu można fajne wakacje zorganizować

  • 13-06-2012

    Nie sądziłam, że tanie linie obsługuja takie połączenia, dla mnie super, na pewno skorzystam.

  • 06-06-2012

    TEZ CZEKAM NA LOT, NA KRECIE JUZ BYLEM I BYLO FANTASTYCZNIE, ALE NA TO POŁĄCZENIE JESZCZE CZEKAM

  • 21-05-2012

    czy ktos juz korzstal z tego połączenie, sam jestem ciekawy jak to wyglada, bilety kuoilem na poczatku jescze w dobrych cenach, szkoda bylo nie zaszalac, lece w lipcu i mysle ze bedzie czad

  • 07-05-2012

    Nic prostszego, wchodzisz na terminy wybierasz przelot a strona sama Cie poprowadzi, trzeba tylko mieć kartę albo konto internetowe. Dzisiejszy czas tego wymaga, trzeba być tylko rozwojowym. Ja jestem i dlatego korzystam i nie przepłacam lotów w biurach podróży.

  • 26-04-2012

    Za jedyne 400 zł przelot to mozna zaszaleć, nawet czartery są droższe. Tylko trzeba potrafić kupic taki bilet.

  • 26-04-2012

    fajnie ze sa takie róznorodne połacznie, zawsze można pomysleć o ciekawych wakacjach gdzies dalej a wbrew pozorom taniej niż w Polsce licząc benzyne itd

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena