Nad Zatoką Burgaską w południowo-wschodniej Bułgarii na wybrzeżu Morza Czarnego znajduje się Burgas. Miasto otaczają trzy jeziora oraz zatoka co daje mu status kurortu. W jego najbliższej okolicy położone są Burgaskie Łazienki Mineralne (około 15km od centrum). To czwarte co do wielkości miasto w Bułgarii, oddalone około 360km od Sofii, doskonała baza wypadowa dla turystów wybierających się do Słonecznego Brzegu, Pomorie, czy Nesebyr - dawnej wioski rybackiej z pozostałościami archeologicznymi. Do najbardziej znanych miejsc w Burgas można zaliczyć główny deptak (ul. Aleksandrowska) oraz Park Nadmorski. Miasto zamieszkuje około 300 tys mieszkańców w szesnastu okręgach.

Na północny-wschód od Burgas, około 10km od centrum w Sarafovie położony jest międzynarodowy port lotniczy Burgas Airport (BOJ), jeden z największych w Bułgarii. Lotnisko obsługuje zarówno tanie, jak i regularne linie lotnicze, a z jego usług rocznie korzysta około 2 mln pasażerów.

Bezpośrednie loty do Burgas oferują tanie linie lotnicze Wizzair. W sezonie letnim 2017 węgierski przewoźnik udostępnia loty z Warszawy-Okęcie (WAW) oraz Katowic-Pyrzowic (KTW) trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty. Zarezerwuj promocyjne loty do Burgas. Możliwa rezerwacja online lub telefoniczna 7 dni w tygodniu.

Podróż 7 dni

Podróż z Katowice

2020-06-08 20:10 Katowice (KTW) 2020-06-08 23:05 Burgas (BOJ)
Całkowity czas podróży : 1h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR5779

    2020-06-08 20:10 Katowice (KTW) 2020-06-08 23:05 Burgas (BOJ)

Podróż do Burgas

2020-06-15 23:30 Katowice (KTW) 2020-06-16 01:25 Burgas (BOJ)
Całkowity czas podróży : 1h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR5780

    2020-06-15 23:30 Burgas (BOJ) 2020-06-16 00:25 Katowice (KTW)

Cena 529 zł

Podróż 7 dni

Podróż z Kraków

2020-05-05 12:10 Kraków (KRK) 2020-05-05 15:05 Burgas (BOJ)
Całkowity czas podróży : 1h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR3716

    2020-05-05 12:10 Kraków (KRK) 2020-05-05 15:05 Burgas (BOJ)

Podróż do Burgas

2020-05-12 15:30 Kraków (KRK) 2020-05-12 17:20 Burgas (BOJ)
Całkowity czas podróży : 1h 50m / Bezpośrednio

  • FR

    FR3715

    2020-05-12 15:30 Burgas (BOJ) 2020-05-12 16:20 Kraków (KRK)

Cena 445 zł

Podróż 4 dni

Podróż z Katowice

2020-06-08 20:10 Katowice (KTW) 2020-06-08 23:05 Burgas (BOJ)
Całkowity czas podróży : 1h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR5779

    2020-06-08 20:10 Katowice (KTW) 2020-06-08 23:05 Burgas (BOJ)

Podróż do Burgas

2020-06-12 21:35 Katowice (KTW) 2020-06-12 23:30 Burgas (BOJ)
Całkowity czas podróży : 1h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR5780

    2020-06-12 21:35 Burgas (BOJ) 2020-06-12 22:30 Katowice (KTW)

Cena 465 zł

Komentarze
i oceny

Burgas

4,5 / 5

14 opinie

Dodaj komentarz

  • 10-08-2015

    Moi znajomi właśnie polecieli z Katowic, jak potwierdzą, że Bułgaria to piękne miejsce od razu kupuje bilet na przyszły rok jak tylko rozkład będzie w systemie.

  • 17-06-2015

    W sierpniu promocyjne ceny nawet od 79 pln to duża różnica w porównaniu z cenami na najbliższe terminy. Warto wcześniej kupować bilety, tak jak wszyscy piszą że jest dużo taniej.

  • 19-05-2015

    CHYBA TYLKO WIZZAIR LATA Z TANICH LINII NA TYM KIERUNKU WIĘC NIE MA PORÓWNANIA CO DO INNYCH SAMOLOTÓW. WAŻNE BYLEBY NIE BYŁO PRZESIADEK TO JUŻ POŁOWA SUKCESU.

  • 13-10-2014

    Najlepiej wizzairem ja kiedys leciałem i jestem zadowolony.

  • 07-10-2014

    Katowice, Warszawa i Poznań to miasta wylotowe do Burgas, ja potrzebuje dobrych lotów najlepiej bezpośrednich z Krakowa. Co możecie zaproponować??? Czekam na pomoc.

  • 18-08-2014

    Sprawdzałam wiele możliwości lotów bezpośrednich, najbardziej odpowiadały mi cenowo czartery, ale nie ma dat ktore potrzebuje. Jedynie linie Wizzair spełniają moje kryteria, ale znowu wyższa cena. Chciałabym lecieć z Katowic, czy ktoś już wynalazł dobre loty do Burgas?

  • 29-06-2012

    Kupiłem już bilet lotniczy do słonecznej Chorwacji liniami Wizzair. Nie mogę się doczekać wakacji :)

  • 03-04-2012

    fajnie ze są tanie loty, w Bułgarii zawsze spedzamy wakacje- pogoda zawsze sie udaje , jak dotad jechalismy samochodem- męczarnia teraz juz wykupiliśmy bilet na lipiec wyszło taniej za dwie osoby niż autem

  • 28-03-2012

    Te loty to chyba jakaś nowość ale przynajmniej jedna linia pomyślała żeby wspomóc turystów. Za to plus, choć przydały by sie loty z Rzeszowa albo Krakowa. Czekamy z niecierpliwością.

  • 13-03-2012

    Wczasy w Bułgarii kojarzyły mi się niezbyt....ale kto nie był polecam- Złote Piaski - super miejsce naprawde można wypocząć, piękne widoki super plaza

  • 12-03-2012

    Czy są jakieś loty do Burgas z Rzeszowa albo Krakowa? Mam wykupione wczasy w Złotych Piaskach i muszę jakoś tam dotrzeć, a autokarem jedzie się bardzo długo.

  • 20-02-2012

    Mysle nad tym połaczeniem Wizzairem z Katowic , czy ktoś moze napisac coś na temat połaczenia z lotnisko w Burgas tzn jak dotrzec do miasta , czym , za ile i takie tam

  • 06-02-2012

    Najlepsze są czartery. Przeważnie loty są na 7 albo 14 dni. Mało kiedy na 10. Ale trzeba wiedzieć gdzie szukać takich lotów.

  • 06-02-2012

    Szukam taniego połączenia na wakacje do Burgas najlepiej w lipcu. Proszę o pomoc ?

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena