Kreta położona na Morzu Śródziemnym największa grecka wyspa, według greckiej mitologi miejsce narodzin Zeusa. Największymi miastami jest Heraklion (stolica), Chania i Retimno. Krajobraz wyspy to głównie skaliste wybrzeża, szerokie plaże, gaje oliwne. Głównymi atrakcjami wyspy są ruiny pałacu Knossos, Fajstos, Malii i Kato Zakros, wąwóz Samaria, jaskinia Dikte. 14 km od centrum miasta w miejscowości Chania znajduje się międzynarodowy port lotniczy im Daskalogiannisa. Lotnisko obsługuję głównie tanie linie lotnicze i loty czarterowe.

Bezpośrednie loty z Polski na lotnisko Chania oferują tanie lnie Ryanair z Krakowa, Wrocławia, Warszawy i Katowic. Loty z krakowskiego lotniska Balice realizowane są raz w tygodniu, wylot na Kretę w każdą sobotę. Loty z Wrocławia odbywają się dwa razy w tygodniu w każdy poniedziałek i w piątek. Połączenia z warszawskiego lotniska Modlin na Kretę realizowane są raz w tygodniu w każdą niedziele. Natomiast połączenia z Katowic odbywają się raz w tygodniu w każda sobotę.

Podróż 7 dni

Podróż z Wrocław

2019-09-23 18:45 Wrocław (WRO) 2019-09-23 22:30 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 45m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8938

    2019-09-23 18:45 Wrocław (WRO) 2019-09-23 22:30 Chania (CHQ)

Podróż do Chania

2019-09-30 22:55 Wrocław (WRO) 2019-10-01 01:50 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR8939

    2019-09-30 22:55 Chania (CHQ) 2019-10-01 00:50 Wrocław (WRO)

Cena 815 zł

Podróż 7 dni

Podróż z Warszawa

2019-09-29 08:00 Warszawa (WMI) 2019-09-29 12:00 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 3h 0m / Bezpośrednio

  • FR

    FR7194

    2019-09-29 08:00 Warszawa (WMI) 2019-09-29 12:00 Chania (CHQ)

Podróż do Chania

2019-10-06 12:25 Warszawa (WMI) 2019-10-06 15:25 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 3h 0m / Bezpośrednio

  • FR

    FR7193

    2019-10-06 12:25 Chania (CHQ) 2019-10-06 14:25 Warszawa (WMI)

Cena 923 zł

Podróż 7 dni

Podróż z Kraków

2019-09-28 07:15 Kraków (KRK) 2019-09-28 10:55 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 40m / Bezpośrednio

  • FR

    FR3051

    2019-09-28 07:15 Kraków (KRK) 2019-09-28 10:55 Chania (CHQ)

Podróż do Chania

2019-10-05 11:20 Kraków (KRK) 2019-10-05 14:00 Chania (CHQ)
Całkowity czas podróży : 2h 40m / Bezpośrednio

  • FR

    FR3052

    2019-10-05 11:20 Chania (CHQ) 2019-10-05 13:00 Kraków (KRK)

Cena 789 zł