Bruksela to główne miasto i stolica Belgii oraz jednocześnie stolica Unii Europejskiej, miasto położone jest w środkowej części kraju nad rzeką Senne. Bruksela podzielona jest na dwie części: Brukselę Dolną i Górną, W pierwszej znajdują się zabytki i historyczne budynki: kamienice w tej części miasta pochodzą jeszcze z XV wieku, ta częśc  jest często odwiedzana przez turystów, natomiast w drugiej częsci znajdują się Pałace Królweskie, budynki ambasad, luksusowe hotele, parki. Symbolem miasta jest Manneken-Pis- fontanna z rzeźbą sikającego chłopca

 

50 km od centrum miasta znajduję się międzynarodowy port lotniczy. Port obsługuje ponad 4 miliony pasażerów, posiada 1 terminal. Obsługuje głównie tanie linie lotnicze m.in. Wizzair oraz Ryanair. Liniami Wizz Air z Polski do Brukseli dolecimy z lotnisk w Katowicach i Warszawie, natomiast linie lotnicze Ryanair proponują połączenia z Krakowa, Wrocławia. 12 km od cenrum Brukseli znajduję się drugi port lotniczy w Belgii położony w miejscowości Zavene, jest o główne lonisko w kraju, rocznie obsługuje 16 milionów pasażerów, przez setki przewoźników. Od 2006 roku lotnisko zmieniło nazwę z francuskiej Aéroport de Bruxelles-Zaventem na angielską nazwę Brussels Airport.
Połącznia na trasie Polska - Bruksela z tego portu loniczego realizowane są przez brukselskie linie Brussele Airlines, kóre lataja do Krakowa i Warszawy oraz Polskie Linie Lotnicze LOT które lataja z Warszawy.

Podróż 7 dni

Podróż z Warszawa

2021-01-25 06:25 Warszawa (WAW) 2021-01-25 08:30 Bruksela (CRL)
Całkowity czas podróży : 2h 5m / Bezpośrednio

  • W6

    W61381

    2021-01-25 06:25 Warszawa (WAW) 2021-01-25 08:30 Bruksela (CRL)

Podróż do Bruksela

2021-02-01 09:05 Warszawa (WAW) 2021-02-01 12:00 Bruksela (CRL)
Całkowity czas podróży : 1h 55m / Bezpośrednio

  • W6

    W61382

    2021-02-01 09:05 Bruksela (CRL) 2021-02-01 11:00 Warszawa (WAW)

Cena 90 zł

Podróż 8 dni

Podróż z Warszawa

2021-01-01 11:25 Warszawa (WAW) 2021-01-01 13:30 Bruksela (CRL)
Całkowity czas podróży : 2h 5m / Bezpośrednio

  • W6

    W61381

    2021-01-01 11:25 Warszawa (WAW) 2021-01-01 13:30 Bruksela (CRL)

Podróż do Bruksela

2021-01-10 09:05 Warszawa (WAW) 2021-01-10 12:00 Bruksela (CRL)
Całkowity czas podróży : 1h 55m / Bezpośrednio

  • W6

    W61382

    2021-01-10 09:05 Bruksela (CRL) 2021-01-10 11:00 Warszawa (WAW)

Cena 125 zł

Podróż 6 dni

Podróż z Kraków

2021-01-04 06:30 Kraków (KRK) 2021-01-04 08:30 Bruksela (CRL)
Całkowity czas podróży : 2h 0m / Bezpośrednio

  • FR

    FR6729

    2021-01-04 06:30 Kraków (KRK) 2021-01-04 08:30 Bruksela (CRL)

Podróż do Bruksela

2021-01-10 14:35 Kraków (KRK) 2021-01-10 17:30 Bruksela (CRL)
Całkowity czas podróży : 1h 55m / Bezpośrednio

  • FR

    FR6728

    2021-01-10 14:35 Bruksela (CRL) 2021-01-10 16:30 Kraków (KRK)

Cena 657 zł

Komentarze
i oceny

Bruksela

5,0 / 5

2 opinie

Dodaj komentarz

  • 23-02-2012

    Lotem ceny tez są porównywalnie znośne, no a przede wszystkim ląduje się na głównym lotnisku a nie kilkanaście km od Brukseli. Ja tylko LOTem śmigam.

  • 06-02-2012

    Bardzo podoba mi się oferta tanich lotów do Brukseli na lotnisko Charleroi. Latam liniami Wizz Air ponieważ przewożą większy bagaż dodatkowy aż do 32kg w cenie podobnej do linii Ryanair. No i przeloty w każdy dzień tygodnia !

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena