Malta to wyspiarskie państwo-miasto w Europie Południowej położone na Morzu Śródziemnym, obejmujące archipelag pięciu wysp na południe od Sycylii. To jedno z najmniejszych państw na świecie. Miasto zdobią charakterystyczne kamienice z żółtego piaskowca z kolorowymi balkonami. Jej stolicą jest Valletta, najbardziej słoneczna miejscowość w Europie zamieszkała prze około 400 tys mieszkańców.

Malta Luqa (MLA) to międzynarodowy port lotniczy w dzielnicy Luqa, położony około 5 km od centrum miasta oraz około 93 km od Sycylii, rocznie obsługiwany przez około 3 mln pasażerów. To jedyne lotnisko na wyspie, otwarte w maju 1992 roku, posiada 1 Terminal pasażerski obsługujący tanie loty, czartery oraz loty regularne.

Bezpośrednie przeloty na Maltę w sezonie letnim 2017 udostępniają z Warszawy-Okęcie (WAW) tanie węgierskie linie Wizzair trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki oraz soboty. Dwa razy w tygodniu w środy i niedziele odbywają się loty tanich linii Ryanair z Gdańska oraz Wrocławia. Ten sam przewoźnik oferuje loty na Maltę z Krakowa (środy, soboty) oraz z Poznania (poniedziałki, piątki). Dla pasażerów wylatujących z Katowic-Pyrzowic tanie linie Wizzair proponują bezpośrednie połączenie dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki. Już teraz zarezerwuj promocyjne loty na słoneczna Maltę. Możliwa rezerwacja online lub telefoniczna 7 dni w tygodniu.

Podróż 14 dni

Podróż z Warszawa

2020-05-07 09:40 Warszawa (WAW) 2020-05-07 12:35 Malta (MLA)
Całkowity czas podróży : 2h 55m / Bezpośrednio

  • W6

    W61589

    2020-05-07 09:40 Warszawa (WAW) 2020-05-07 12:35 Malta (MLA)

Podróż do Malta

2020-05-21 14:20 Warszawa (WAW) 2020-05-21 18:10 Malta (MLA)
Całkowity czas podróży : 2h 50m / Bezpośrednio

  • W6

    W61590

    2020-05-21 14:20 Malta (MLA) 2020-05-21 17:10 Warszawa (WAW)

Cena 251 zł

Podróż 10 dni

Podróż z Katowice

2020-05-16 07:00 Katowice (KTW) 2020-05-16 09:35 Malta (MLA)
Całkowity czas podróży : 2h 35m / Bezpośrednio

  • W6

    W61163

    2020-05-16 07:00 Katowice (KTW) 2020-05-16 09:35 Malta (MLA)

Podróż do Malta

2020-05-26 10:10 Katowice (KTW) 2020-05-26 13:50 Malta (MLA)
Całkowity czas podróży : 2h 40m / Bezpośrednio

  • W6

    W61164

    2020-05-26 10:10 Malta (MLA) 2020-05-26 12:50 Katowice (KTW)

Cena 205 zł

Podróż 7 dni

Podróż z Gdańsk

2020-06-03 07:25 Gdańsk (GDN) 2020-06-03 10:35 Malta (MLA)
Całkowity czas podróży : 3h 10m / Bezpośrednio

  • FR

    FR5208

    2020-06-03 07:25 Gdańsk (GDN) 2020-06-03 10:35 Malta (MLA)

Podróż do Malta

2020-06-10 11:00 Gdańsk (GDN) 2020-06-10 15:05 Malta (MLA)
Całkowity czas podróży : 3h 5m / Bezpośrednio

  • FR

    FR5207

    2020-06-10 11:00 Malta (MLA) 2020-06-10 14:05 Gdańsk (GDN)

Cena 567 zł