Kopenhaga to stolica i największe miasto w Danii, jest to czwarte pod względem wielkości miasto na  Półwyspie Skandynawskim. Położona jest na południowym krańcu cieśniny Sund, odziela ona Danię od Szwecji i jednocześnie łączy Morze Północne z Morzem Bałtyckim. Miasto to jest także największym duńskim portem, ma on połączenie promowe ze Szwecją, Norwegią, Niemcami i Wielką Brytanią. Kopenhaga w ujmujący sposób łączy w sobie klimat starego miasta z nowoczesnym stylem. Symbolem stolicy Danii jest Mała Syrenka- figura wykonana z brązu w hołdzie Hansowi Christianowi Andersenowi- bajkopisarzowi duńskiemu, którego bajki znają dzieci na całym Świecie.

 

8 km na południowy wschód od Kopenhagi znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Położony jest na wyspie Amager w miejscowości Kastrup od której nosi nazwe. Jest to stary port lotniczy pochodzący z 1925 roku, lotnisko ciągle jest modernizowane i prężnie się rozwija. Posiada 3 termianale, rocznie obsługuje 18 miliony pasażerów, co daje mu pierwsze miejsce w Europie Północnej pod wzlędem liczby pasżerów. Lotnisko to jest głównym węzłem dla Skandynawskich Linii Lotniczych SAS. Z Polski do Kopenhagi dotrzemy korzystając z Polskich Linii Lotniczych LOT , które latają z Warszawy, oraz dzięki liniom Scandinavian Airlines System, które z Kopenhagi latają do Gdańska, Poznania i Warszawy.

 

W odległości ok. 55 km Kopenhagi i 30 km od miejscowości Malme niedaleko mostu łączącego Danię ze Szwecją znajduję się międzynarodowy port lotniczy Malme-Strup. Z tego szweckiego lotniska, ze względu na bliskie położenie  chętnie korzystają także pasażerowie podróżujący do Danii. Port ten obsługujue rocznie ponbad 2 miliony pasażerów, posiada  jeden termianal. Lotnisko to obsługujue głównie tanie linie lotnicze. Z Polski do Malme dostaniemy się korzystając z linii Wizzair, które latają z Gdańśka, Warszawy i Katowic.

Podróż 6 dni

Podróż z Warszawa

2019-07-24 18:25 Warszawa (WAW) 2019-07-24 19:55 Kopenhaga (CPH)
Całkowity czas podróży : 1h 30m / Bezpośrednio

  • LO

    LO461

    2019-07-24 18:25 Warszawa (WAW) 2019-07-24 19:55 Kopenhaga (CPH)

Podróż do Kopenhaga

2019-07-31 09:00 Warszawa (WAW) 2019-07-31 11:20 Kopenhaga (CPH)
Całkowity czas podróży : 1h 20m / Bezpośrednio

  • SK

    SK751

    2019-07-31 09:00 Kopenhaga (CPH) 2019-07-31 10:20 Warszawa (WAW)

Cena 1200 zł

Podróż 7 dni

Podróż z Kraków

2019-08-05 23:35 Kraków (KRK) 2019-08-06 01:05 Kopenhaga (CPH)
Całkowity czas podróży : 1h 30m / Bezpośrednio

  • D8

    D83565

    2019-08-05 23:35 Kraków (KRK) 2019-08-06 01:05 Kopenhaga (CPH)

Podróż do Kopenhaga

2019-08-12 23:40 Kraków (KRK) 2019-08-13 02:30 Kopenhaga (CPH)
Całkowity czas podróży : 1h 50m / Bezpośrednio

  • FR

    FR2725

    2019-08-12 23:40 Kopenhaga (CPH) 2019-08-13 01:30 Kraków (KRK)

Cena 412 zł

Podróż 6 dni

Podróż z Warszawa

2019-08-05 09:10 Warszawa (WAW) 2019-08-05 10:40 Kopenhaga (CPH)
Całkowity czas podróży : 1h 30m / Bezpośrednio

  • LO

    LO463

    2019-08-05 09:10 Warszawa (WAW) 2019-08-05 10:40 Kopenhaga (CPH)

Podróż do Kopenhaga

2019-08-11 11:30 Warszawa (WAW) 2019-08-11 14:00 Kopenhaga (CPH)
Całkowity czas podróży : 1h 30m / Bezpośrednio

  • LO

    LO464

    2019-08-11 11:30 Kopenhaga (CPH) 2019-08-11 13:00 Warszawa (WAW)

Cena 716 zł

Podróż 11 dni

Podróż z Kraków

2019-08-15 23:40 Kraków (KRK) 2019-08-16 01:10 Kopenhaga (CPH)
Całkowity czas podróży : 1h 30m / Bezpośrednio

  • D8

    D83563

    2019-08-15 23:40 Kraków (KRK) 2019-08-16 01:10 Kopenhaga (CPH)

Podróż do Kopenhaga

2019-08-26 23:40 Kraków (KRK) 2019-08-27 02:30 Kopenhaga (CPH)
Całkowity czas podróży : 1h 50m / Bezpośrednio

  • FR

    FR2725

    2019-08-26 23:40 Kopenhaga (CPH) 2019-08-27 01:30 Kraków (KRK)

Cena 279 zł

Podróż 6 dni

Podróż z Warszawa

2019-07-26 09:10 Warszawa (WAW) 2019-07-26 10:40 Kopenhaga (CPH)
Całkowity czas podróży : 1h 30m / Bezpośrednio

  • LO

    LO463

    2019-07-26 09:10 Warszawa (WAW) 2019-07-26 10:40 Kopenhaga (CPH)

Podróż do Kopenhaga

2019-08-01 11:30 Warszawa (WAW) 2019-08-01 14:00 Kopenhaga (CPH)
Całkowity czas podróży : 1h 30m / Bezpośrednio

  • LO

    LO464

    2019-08-01 11:30 Kopenhaga (CPH) 2019-08-01 13:00 Warszawa (WAW)

Cena 1004 zł

Komentarze
i oceny

Kopenhaga

5,0 / 5

2 opinie

Dodaj komentarz

  • 30-03-2012

    W Kopenhadze pracuje narzeczony, jeśli chce go odwiedzić latam do Malme Ryaniarem z Katowic, a potem kolejką i wychodzi najtaniej, naprawde polecam zwłaszcza żę do samej Kopenhagi nie ma lotów tanimi liniami z Polski- no może Norwegian ale w sumie jest drogi

  • 14-03-2012

    W Kopenhadze byłem juz trzy razy- niesamowici ludzie, fajny klimat,polecam

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena