Nad Adriatykiem, w północnej części Włoch mieści się niezwykle urokliwa, pod wieloma względami Wenecja. Szczególnie ważna i imponująca dla turystów jest sytuacja poruszania się w owym mieście. Ponieważ umieszczone jest na bagnistych wyspach, wszelki transport odbywa się droga wodna lub pieszą. Nie dostrzeżemy w tym mieście samochodów, motocykli i rowerów. W mieście św. Marka, który jest patronem tego miasta, najpopularniejszym środkiem lokomocji jest tramwaj wodny zwany vaporetto. Wenecja jako znany na całym świecie ośrodek kulturalny, naukowy i turystyczny została doceniona poprzez wpisanie tego miasta na światową listę dziedzictwa UNESCO. Do zabytków, które możemy ujrzeć odwiedzając Wenecję, należą: Bazylika św. Marka, Plac św. Marka (Piazza San Marco), Piazzetta di San Marco, pałac Dożów (Palazzo Ducale), most Westchnień (Ponte dei Sospiri), wieża zegarowa (Torre dell'Orologio) ,Prokuracja (Procuratie Vecchie i Procuratie Nuove), most Rialto, Kanał Grande (Canale Grande), Santa Maria della Salute, Santa Maria Gloriosa dei Frari, Kościół San Giorgio Maggiore, Dzwonnica św. Marka w Wenecji, Palazzo Venier dei Leoni, Ca' d'Oro, Ca' Rezzonico, Ca' Pesaro, Palazzo Grassi, Synagoga Hiszpańska, Włoska Synagoga (Scuola Italiana) i Teatro La Fenice.

 

Jako, iż miasto tworzone jest przez sieć kanałów wszystkie środki komunikacji opierają się na podłożu wodnym. Najbardziej rozpowszechnione są łodzie wodne, które funkcjonują już od 5 rano, natomiast w nocy częstotliwość rozłożona jest mniej więcej raz na godzinę. Autobusy korzystają z promu, pokonując trasę z północy na południe Wenecji i z powrotem. Najszybszy, ale i tym samym najdroższy sposób transportu należy do taxi wodnego. Jednakże pierwsza minuta przejazdu kosztuje 17 euro. Będąc na miejscu należy zakupić odpowiedni bilet na wszelkie przejazdy, a wyruszając w podróż po zabytkach należy przed wejściem do łodzi zapytać o trasę przejazdu, ponieważ może ona odbiegać od tej, która przedstawiona jest na rozkładzie jazdy, na nabrzeżnych przystankach. W Wenecji znajdują się dwa lotniska: Marco Polo oraz Venice Treviso. Dojazd za pomocą auta umożliwia autostrada A4, jednakże chcąc ją ominąć możemy posłużyć się trasa SS 14. Linie autobusowe ACTV nr 5 i 15, a także linia ATVO Fly Bus umożliwiają bezpośredni dojazd na lotniska. Obsługiwane linie lotnicze na terminalach to: Lufthansa, LOT, AerLingus, Finnair, SWISS, Austrian Airlines, Germanwings, Malev, Jet Air, Iceland Express oraz British Airways. Znając linie, które umożliwia nam podróż do miasta słynącego z karnawału weneckiego, w którym istotnym elementem ubioru bawiących się są maski, a także ważnego z punktu kulturalnego, bowiem odbywa się tam festiwal filmowy i biennale sztuki współczesnej. Wszyscy, którzy śledzą kulturalne i artystyczne poczynania w Wenecji wiedzą, iż częścią biennale (odbywa się co dwa lata- nieparzyste) jest wspomniany festiwal filmowy(corocznie) oraz weneckie biennale architektury (co dwa lata- parzyste).

 

Bezpośrednie przeloty do Wenecji oferują linie Ryanair, 2 razy w tygodniu polecimy z Wrocławia. Bilety lotnicze w promocyjnych cenach. Zapraszamy do rezerwacji online lub telefonicznej 7 dni w tygodniu.

Podróż 7 dni

Podróż z Warszawa

2020-06-01 15:10 Warszawa (WMI) 2020-06-01 17:00 Wenecja (TSF)
Całkowity czas podróży : 1h 50m / Bezpośrednio

 • FR

  FR1460

  2020-06-01 15:10 Warszawa (WMI) 2020-06-01 17:00 Wenecja (TSF)

Podróż do Wenecja

2020-06-08 17:25 Warszawa (WMI) 2020-06-08 20:15 Wenecja (TSF)
Całkowity czas podróży : 1h 50m / Bezpośrednio

 • FR

  FR1461

  2020-06-08 17:25 Wenecja (TSF) 2020-06-08 19:15 Warszawa (WMI)

Cena 438 zł

Komentarze
i oceny

Wenecja

4,5 / 5

11 opinie

Dodaj komentarz

 • 13-09-2016

  Byłam w Wenecji na tych wakacjach, przereklamowane miasto, odpada na wypoczynek, milion ludzi, ciężko zrobić zdjęcie. Jedynie do zobaczenia na żywo, ale nie odpoczniecie tam.

 • 01-02-2016

  Może trochę przereklamowane ale na walentynki taki wylot do Wenecji to marzenie, no ale sama nie polece a dla mojego faceta to żadna atrakcja, ale pomarzyć można

 • 03-07-2013

  z berlina schoenefeldu sa tanie loty do wenecji easyjet, polecam. Walizka do kabiny moze wazyc ponad 10 kg

 • 10-04-2012

  co do Wenecji to trzeba ją samemu odwiedzic i przekonac się czyj jest piękna czy brzydka, ale fajnie ze są tanie loty z Wrocławia do Wenecji można za nieduże pieniądze polecieć i się przekonać

 • 10-04-2012

  No i ceny też są ok, szczególnie na liniach Ryanair. Ja zawsze kupuje bilety tych linii i jeszcze się nie zawiodłem.

 • 04-04-2012

  Zresztą Infoloty jak widać udostępniają ofertę linii Ryanair, wystarczy kliknąć w 1 link z góry ;)

 • 04-04-2012

  Witam, tak jak piszę Lui - od marca ruszyły bezpośrednie przeloty z Wrocławia do Wenecji. Ja już bilet kupiłem na weekend majowy ;)

 • 02-03-2012

  Fakt Wenecje albo lubi albo nie , ja byłam 2 razy ale mam nadzieje ze uda sie jeszcze tam wrócić

 • 27-02-2012

  Fajnie że są te połaczenia z Wrocławia, byłam raz we Wenecji i jakoś mi się nie zabardzo podobała- syf i śmierdziało , a jednak jak by się coś taniego znalazło to bym się chciała przekonać do tego miasta i jeszcze raz na nowo je poznać

 • 17-02-2012

  Kochana każdy by chciał żeby się znalazło, ale niestety nie ma tanich lotów z Krakowa, możesz polecieć z Wrocławia do Wenecji. Jakoś dojedziesz busem. Pozdro.

 • 07-02-2012

  Czy są jakież tanie linie do Wenecji, szukam jakiegoś połaczenia z Krakowa mogłoby być, we wrześniu byłam liniami Austrian - samo połaczenie super ale cenowo troche drogo wychodzi więc jak by się jakiś ryanair znalazł było by super.

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena