Malev Hungarian Airlines

Pokaż opis

Linia lotnicza

Kod IATA: MA

Główna siedziba: Budapeszt

Rok założenia: 1946

Flota: ponad 30 samolotów Boeing 737-600, 737-700, 737-800, 767-200, 767-300, Candair CRJ-200, Fokker 70

Wyloty z Polski: Kraków, Warszawa

Siatka połączeń: Połączenia rejsowe do krajów europejskich i na Bliski Wschód m.in Tajlandia, Chiny oraz Kanada i Stany Zjednoczone

Malev Hungarian Airlines

Malev (MA) to węgierskie linie lotnicze z głównym węzłem komunikacyjnym w Budapeszcie. Przewoźnik cieszy się kilkudziesięcioletnią tradycją; początek działalności Malev datuje się na koniec lat 40. II wieku, kiedy pojawił się na rynku jako Węgiersko Sowiecka Spółka Cywilnego Transportu Lotniczego. Malev należy do sojuszu lotniczego OneWorld i cieszy się coraz większym zaufaniem na arenie międzynarodowej.

 

W ofercie linii Malev znajdują się połączenia rejsowe do krajów europejskich i na Bliski Wschód. Przewoźnik obsługuje połączenia z ponad trzydziestoma krajami na ok. 50 trasach, w większości z nich posiada też swoje biura i centra obsługi ruchu turystycznego. Malev skupia się na rozwoju połączeń z Bliskim Wschodem, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród turystów z Europy. Ponadto w ofercie linii znajdują się połączenia m.in. z Tajlandią, Chinami, Kanadą i Stanami Zjednoczonymi. Aktualnie sieć rozszerza ofertę swoich usług na organizację turystyki. Oprócz obsługi ruchu lotniczego Malev oferuje ciekawe stacjonarne pakiety turystyczne, połączone z promocyjnymi cenami biletów lotniczych. Do wyboru dla klientów linii są oferty wypoczynkowe w luksusowych ośrodkach SPA i korzystne zakwaterowanie w hotelach w Budapeszcie.

 

Rocznie z Malev podróżują ponad 3 miliony pasażerów, przy czym liczba ta rośnie z roku na rok. We flocie węgierskiego przewoźnika znajdują się 22 samoloty, w tym 5 ekskluzywnych Boeingów 737-800. Podróżowanie z Malev możliwe jest w dwóch wariantach: w klasie ekonomicznej i Sky Club Business. W obu ofertach na pasażerów na pokładzie czekają posiłki i napoje. Linie oferują także specjalne menu na życzenie podróżnych. Do wyboru są m.in. posiłki wegetariańskie, koszerne, bezglutenowe i specjalne menu dla dzieci. Zainteresowanie specjalnym posiłkiem należy zgłosić najpóźniej 24 godziny przed planowanym odlotem. Do dyspozycji pasażerów jest też odprawa online w serwisach internetowych Malev.

Na pokład samolotów linii Malev można wnieść bezpłatnie bagaż podręczny i przeznaczony do odprawy. Wymagania dotyczące bagażu w liniach Malev:

Klasa ekonomiczna
bagaż rejestrowany - 23 kg
jeden bagaż podręczny - 10 kg, wymiary 55x40x20 cm

Klasa biznesowa
bagaż rejestrowany - 30 kg
dwa bagaże podręczne - 10 kg + 8 kg, wymiary 55x40x20 cm i 45x35x20 cm

Ewentualny nadbagaż podlega opłacie w wysokości 10 EUR/kg na trasach wewnątrz Europy i 15 EUR/kg na trasach między Europą a Bliskim Wschodem.

Komentarze
i oceny

Dodaj komentarz

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena