Ejlat to najdalej położone na południe miasto Izraela, miasto które leży na styku Afryki, Europy i Azji ulokowane jest u wybrzeży Morza Czerwonego w oazie w południowej części pustyni Negew nad zatoką Ahaba. Tropikalne morze, rafy koralowe, słoneczna pogoda, niepowtarzalna fauna i flora, wszystko to przyciąga stale do Ejaltu rzesze turystów z całego Świata.

Około 60 km od centrum miasta znajduję się międzynarodowy port lotniczy Ovda. Lotnisko położne jest w dolinie Nahal Karots, na zachód od portu znajduję się baza wojskowa Sił Obronnych Izraela. Początkowo, wybudowane w 1981r lotnisko pełniło funkcję bazy wojskowej Sił Powietrznych Izraela, obecnie przeznaczone jest wyłącznie do obsługi turystów odwiedzających Ejlat.

Bezpośrednie loty do Ejlatu z Polski oferują tanie linie Ryanair z lotniska w Karkowa, wyloty odbywają się od listopada 2017, wylot dwa razy w tygodniu w każdy wtorek i sobotę. Linie Wizzair także udostępniają bezpośrednie loty z Warszawy Okęcie do Ejaltu od 31 października 2017, loty w każdy wtorek i sobotę.