Geograficznie usytuowana na Półwyspie Iberyjskim, nad Oceanem Atlantyckim. Od północy
i wschodu graniczy z Hiszpanią, natomiast zachodnie i południowe wybrzeża oblewają wody Oceanu. Do terytorium Portugalii należy także archipelag wysp wulkanicznych Azory oraz Madera. Historyczne zabytki w Lizbonie- stolicy, wspaniałe plaże w rejonie Algavre, niezliczone restauracje, portowe winiarnie w Porto, oliwkowe drzewa a także zabudowania małych wiosek wpływają na klimat tego kraju. To kraina o dzikim krajobrazie i odmiennych tradycjach. Przyciąga piaszczystymi zatoczkami, kurortami południowego wybrzeża oraz nieustannym słońcem.

 

Najczęściej odwiedzanym i najbardziej znanym miastem Portugalii jest Lizbona, położona u ujścia rzeki Tag. Loty do tego miasta oferują portugalskie narodowe linie TAP Air Portugal, belgijskie narodowe linie Brussels Airlines, Lufthansa czy polskie linie LOT z takich miast jak Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Warszawa, Poznań, Rzeszów oraz Wrocław. Na Zielonym Wybrzeżu leży miasto Porto. Drugie co do wielkości miasto Portugalii. Dla osób wybierających się właśnie tam proponujemy loty z takich portów lotniczych jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Katowice czy Gdańsk. Kolejnym miastem cieszącym się dużym zainteresowaniem pasażerów jest Faro. Swoje loty kierują tam linie lotnicze LOT, Lufthansa oraz Air Portugal z Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Szczecina czy Warszawy. Zapraszamy do naszego serwisu tanich lotów. Znajdziesz tutaj tanie bilety, poznasz przewoźników i porty lotnicze.

Komentarze
i oceny

Portugalia

4,5 / 5

5 opinie

Dodaj komentarz

 • 26-05-2015

  Co warto zobaczyć w Portugalii, przeczytałem na fajnej stronie "...Zwiedzić Lizbonę, Porto, postarać się dotrzeć do Óbidos i Alcobaça – magiczne miejsca, w których czas zatrzymał się kilkaset lat temu. Zobaczyć zachód słońca na plażach Algarve i przeżyć studenckie święta w Coimbrze. W Porto odwiedzić winiarnię i połazić wąskimi uliczkami historycznego centrum. W Lizbonie zaliczyć przejażdżkę żółtym tramwajem w kierunku zamku i powłóczyć się uliczkami Alfamy i słuchać.. tam wciąż kobiety śpiewają fado. Warto zamówić herbatę cytrynową by przekonać się, że w Portugalii robi ją się wyłącznie ze skórki cytryny, a w Belem spróbować słynnych pasteis..."

 • 12-05-2015

  Tanie loty rozszerzają swoje trasy na kierunki egzotyczne, chwała im za to. mamy coraz więcej tanich kierunków, to dobrze.

 • 26-03-2015

  TANIE LINIE WIZZAIR LATAJĄ O DZIWO DO PORTUGALII? TROCHĘ MNIE TO ZDZIWIŁO ALE WIADOMO ŻE POZYTYWNIE. MYSLAŁAM ŻE TANIE LINIE OBSŁUGUJĄ GŁÓWNIE TRASY EUROPEJSKIE.

 • 21-08-2014

  Z Polskich lotnisk opłaca sie głównie lecieć do Lisbony albo do Faro, to dwa główniejsze lotniska na które się lata. Poczytałem sobie troche ostatnio gdzie najlepiej lecieć więc się dziele tą wiadomością :)

 • 07-04-2014

  Najbardziej doceniam w LOT ze połączenia są bezpośrednie. Przynajmniej tak leciałam do Lisbony w pierwszą stronę, powrot w mojej dacie wypadal z jedną przesiadka we Frankfurcie. LOT to dobry polski przewoźnik.

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena