Miasto na wzgórzach, drugie co do wielkości po Szanghaju, położone w północno-wschodniej części kraju na północnym krańcu Niziny Chińskiej, jednocześnie stolica kraju. Graniczy z prowincją Hebei od północy i zachodu, natomiast od wschodu z miastem Tiencin. Przyciąga chcących zobaczyć znane na całym świecie zabytki architektury; Świątynię Nieba, Pachnące Wzgórza, odcinki Wielkiego Muru Chińskiego czy groby dynastii Ming.

 

Jeśli interesują Cię bieżące tanie loty do Pekinu, w naszej wyszukiwarce znajdziesz korzystne tanie połączenia. Niemieckie linie Lufthansa swoje loty oferują z Gdańska, Katowic czy Poznania. Liniami Finnair najdogodniej wylecieć z Krakowa. Połączenia lotnicze z Warszawy-Pekinu polecamy liniami lotniczymi Aerosvit. Z Wrocławia do Pekinu swoje loty oferują skandynawskie linie SAS. Zapraszamy do rezerwacji biletów lotniczych do Pekinu w naszym systemie.

Komentarze
i oceny

Pekin

4,5 / 5

14 opinie

Dodaj komentarz

 • 07-10-2015

  Od 26 października 2015 Czeskie Linie lotnicze wprowadzają połączenia na trasie WAW-PEK-WAW. To dobra wiadomość tym bardziej że ceny od 1307 PLN w jedna stronę.

 • 25-08-2015

  Zarezerwowałam sobie bilet do Szanghaju PVG bo wyszło mnie to taniej, Lufthansa + Air China.

 • 01-06-2015

  Obywatele polscy udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową lub tranzytową (osoby oczekujące na lotnisku na międzynarodowe połączenia lotnicze nie dłużej niż 24 godziny mogą opuścić lotnisko na podstawie krótkotrwałego zezwolenia uzys­ki­wanego bezpośrednio przy odprawie paszportowej). Wyjazd z terytorium Chin konty­nen­talnych do Specjalnej Strefy Administracyjnej Hongkongu i/lub Makao traktowany jest jako opuszczenie granic ChRL i automa­tycznie anuluje ważność posiadanej wizy jednokrotnej. Planując podróż do tych miejsc, należy pamiętać, aby w chińskich urzędach konsularnych ubiegać się o wizę dwu- lub wielokrotną. Wizę na wjazd do Chin kontynentalnych z Hong­kongu lub z Makao można uzyskać w działających tam biurach łącznikowych centralnych władz ChRL, a także za pośrednictwem agencji turystycznej China Travel Service. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach wizę można uzyskać na lotnisku. Pobyt na terytorium ChRL bez ważnej wizy (przedłużenie okresu pobytu poza termin waż­ności wizy) karany jest naliczanią grzywną w wyso­kości ok. 500 CNY za każdy dzień pobytu bez ważnej wizy. Paszport nato­miast powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy ponad termin upływu ważności chińskiej wizy.

 • 15-12-2014

  Czy do Chin potrzebuję wizę, jestem studentem chciałbym tam polecieć turystycznie, nie wiem od czego zabrać sie do szukania biletów, w jakich terminach najlepiej lecieć, ale tak żeby szkoły nie zawalić zbyt dużo, ktoś coś?

 • 17-04-2013

  coś nowego, coś egzotycznego , myśle że warto sie skusić, byłem nie żałuję, zbieram kase na kolejną podróż

 • 06-12-2012

  szkoda tylko że sie dreamlinery psują:)

 • 03-04-2012

  juz zbieram kase na bilet, mam nadzieje ze LOT bedzie wprowadzał jakies fajne promocje

 • 29-03-2012

  Super, że w końcu są bezpośrednie loty do Pekinu liniami LOT !

 • 13-03-2012

  Latam często z pracy służbowo do Pekinu z Wrocławia przez Monachium i zawsze firma szuka najtańszych lotów. Zdarza się że czekamy po kilkanaście godzin na przesiadkę. Dość to uciążliwe i męczące. Lepiej byłoby gdyby wszystkie loty były dopasowane jakoś sensownie, a nie żeby złapać coś taniego łączy się to z dużym oczekiwaniem. To fatalne.

 • 13-03-2012

  Byłam w tamtym roku, lot składany to faktycznie mordęga -leciałam Finnarem troszke godzin wyszło ale ogólnie cały pobyt to niezapomiane przżycie, super że beda loty z Warszawy , zbieram kase i mam nadziej ze jeszcze raz uda mi się poleciec

 • 29-02-2012

  Ja nie widzę problemów w szukaniu tych lotów, może po prostu w czasie w którym szukasz nie ma dobrych połączeń pod wzgledem czasowym, no a boirąc pod uwagę połączenie z Warszawy to już nie trzeba się maetwić o przesiadki....super

 • 28-02-2012

  Dla mnie to czarna magia z tym szukaniem lotów, ciągle trafiam na jakieś loty z mega długim oczekiwaniem na przesiadki. A jak już coś znajde to cena kosmiczna. Kto ma patent na szukanie tanich lotów????

 • 27-02-2012

  Długo oczekiwane połączenie bezpośrednie Warszawa - Pekin 9 godzin i jestem w Chinach ;)

 • 07-02-2012

  Zamierzam lecieć we wrześniu do Pekinu jakie połączenia polecacie?

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena