Położone nad rzeką Tyne w północno-wschodniej Anglii Newcastle upon Tyne (hrabstwo Tyne and Wear), to portowe miasto oddalone około 15 km od Morza Północnego, niecałe 100 km od granicy ze Szkocja oraz około 450 km od Londynu. Siódme pod względem wielkości w Wielkiej Brytanii zamieszkałe przez niecałe 2 mln mieszkańców. To jedno z trzech miast na Wyspach posiadających metro, pozostałe to Londyn i Glasgow.

Newcastle posiada średniej wielkości międzynarodowe lotnisko Newcastle Airport (NCL) usytuowane około 11 km na północ od centrum miasta. Rocznie obsługuje ponad 5 mln pasażerów korzystających z lotów krajowych, międzynarodowych, czarterów, czy lotów dalekiego zasięgu. Lotnisko posiada 1 Terminal pasażerski.

Bezpośrednie loty do Newcastle udostępnia tani, irlandzki przewoźnik Ryanair. Loty w sezonie letnim 2017 startują z Warszawy-Modlin dwa razy w tygodniu we wtorki oraz piątki, z Wrocławia w czwartki i niedziele, natomiast z Gdańska w poniedziałki i piątki. Zapraszamy do rezerwacji lotów do Newcastle online lub telefonicznie 7 dni w tygodniu.