Qatar Airways

Pokaż opis

Wszystkie oferty Qatar Airways

Linia lotnicza

Kod IATA: QR

Główna siedziba: Ad-Dauha, Katar

Rok założenia: 1994

Flota: Airbus, Boeing, Cargo

Wyloty z Polski: Warszawa

Siatka połączeń: Bliski Wschód, Ameryka Północna, Afryka

QUATAR AIRWAY to narodowe linie lotnicze Kataru, swą siedzibę mają w stolicy kraju Ad- Dausze, tu także w porcie lotniczym Ad- Dauha znajduję się główny węzeł linii. Linie powstały w 1993 roku, w połowie są własnością państwa Katar, natomiast druga część należy do prywatnych inwestorów.

Obecnie linie Quatar należą do czołówki najlepszych linii lotniczych na Świecie,usługi oferowane pasażerom na pokładzie samolotów tej linii słyną z komfortu i wysokich standardów. W rankingu The Official 5 Star Airline Ranking linie Quatar otrzymały 5 gwiazdek, zajmują 6 miejsce na Świecie wśród najbardziej luksusowych przewoźników.

Dla pasażerów podróżujących tymi liniami dostępne są trzy klasy lotu: Ekonomiczna, Biznes i First, dla klientów każdej klasy przypisane są wygodne, rozkładane fotele oraz ekrany do oglądania TV i wybranych filmów.

Flota linii Qutar liczy sobie średnio 5,3 lata, składa się z ponad 100 samolotów typu Airbus, Boeing, Cargo. W najbliższych latach linie planuj powiększenie floty o ponad 247 samolotów.

Linie Quatar specjalizują się głównie w lotach na kierunkach azjatyckich, na tych trasach latają do 35 miast m.in. Pekin, Hongkong, Tokio, Oslo, na kierunkach europejskich latają do ponad 20 miast, poza tym obsługują rejsy z Bliskim Wschodem, Ameryka i Afryką.

Komentarze
i oceny

Dodaj komentarz

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena