Air Berlin

Pokaż opis

Wszystkie oferty Air Berlin

Linia lotnicza

Kod IATA: AB

Główna siedziba: Berlin

Rok założenia: 1978

Flota: Ponad 80 samolotów w tym: Airbus A319, A320, A321, A330-200, A330-300, Boeing 737-700, 737-800

Wyloty z Polski: Kraków, Gdańsk

Siatka połączeń: Połączenia lotnicze linii Air Berlin obejmują ponad 150 kierunków w 38 krajach świata, 21 kierunków to lotniska w Niemczech

AirBerlin

Air Berlin to popularne niemieckie linie lotnicze, drugie co do wielkości linie w kraju. Firma powstała w 1978 roku, a jej siedzibą jest Berlin.Linie posiadają 145 samolotów kursujących na 157 trasach do 38 krajów.Główna baza samolotów ulokowana jest na lotnisku Berlin - Tegel. W 2007 roku Air Berlin przejeły mniejsze niemieckie linie lotnicze LTU, dzięki temu linie poszerzyły ofertę o nowe transkontynentalne połączenia i zyskały kilka nowych maszyn lotniczych. Do grupy Air Berlin w 49% należą także szwajcarskie linie Belair i austryiackie NIKI.Air Berlin to popularne niemieckie linie lotnicze, drugie co do wielkości linie w kraju. Firma powstała w 1978 roku, a jej siedzibą jest Berlin.Linie posiadają 145 samolotów kursujących na 157 trasach do 38 krajów.Główna baza samolotów ulokowana jest na lotnisku Berlin - Tegel. W 2007 roku Air Berlin przejeły mniejsze niemieckie linie lotnicze LTU, dzięki temu linie poszerzyły ofertę o nowe transkontynentalne połączenia i zyskały kilka nowych maszyn lotniczych. Do grupy Air Berlin w 49% należą także szwajcarskie linie Belair i austryiackie NIKI.

Linie Air Berlin specjalizują się głównie w lotach do śródziemnomorskich kurortów oraz na Wyspy Kanaryjskie. Samoloty tego przewoźnika kursują także do miast w Afryce, Azji czy Ameryki Północnej. Z Polski linie realizują połączenia z warszawskiego i krakowskiego lotniska. Od 2002 roku w linie proponują połączenia z dziewięciu niemieckich lotnisk do najważniejszych europejskich miast m.in. do Londynu, Rzymu, Zurychu, Mediolanu czy Wiednia. Przewoźnik zatrudnia ponad 8000 pracowników, rocznie linie obsługują prawie 29 milionów pasażrów. Air Berlin to tanie linie lotnicze, które standardem znacznie wywyższają się od innych tanich lini. Swym pasażerom w cenie biletu zapewniają posiłek, napoje, prase. Na pokładzie udostępnine są także programy rozrywkowe, linie oferują także program lojalnoścowy. Linie posiadają 131 nowoczsesnych samoltów,zarówno typu Airbus jak i Boeing. Do najważniejszych portów docelowych lini Air Berlin należą: Hamburg, Hannover, Zurych, Miami, Nowy Jork,Los Angeles, Londyn, Sztokholm, Ibiza, Barcelona, Teneryfa, Porto, Kraków, Rzym, Wenecja, Amsterdam, Budapeszt, Frankfurt, Paryż, Wiedeń.

Komentarze
i oceny

Dodaj komentarz

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena