Birmingham to miasto w Wielkiej Brytanii, dokładniej w hrabstwie metropolitalnym West Midlands. Cały ośrodek metropolitalny, na który składają się także między innymi Coventry, Wolverhampton, Solihull, Tamworth, Dudlmy i Walsall jest drugim pod względem ludności ośrodkiem w Wielkiej Brytanii. Wyprzedza go oczywiście Londyn. Cały ten ośrodek zamieszkuje około sześciu milionów mieszkańców. Birmingham jest bardzo ważnym ośrodkiem przemysłowym, znajdują się tam zakłady między innymi Rovera oraz Cadbury. Jest to też ważny punkt kulturalny, z którego wywodzą się takie sławy jak Led Zeppelin, Black Sabbath, Judas Priest, Eletric Ligot Orchestra, Napalm Death a także City of Birmingham Symphony Orchestra.

 

Lotnisko Birmingham stanowi jedno z najruchliwszych lotnisk w Wielkiej Brytanii. Miasto Birmingham znajduje się w odległości dziesięciu kilometrów od lotniska. Lotnisko Birmingham jest idealne na krótkie wypady do innych miast. Lotnisko Birmingham posiada kod BHX i znajdują się na nim dwa terminale. Tanie linie lotnicze Ryanair oferują tanie loty do Birmingham z Rzeszowa, Katowic, Gdańska, Bydgoszczy oraz Krakowa. Ten port lotniczy wykorzystywany jest przez tanie linie lotnicze do lotów zarówno krajowych, międzynarodowych, jak i międzykontynentalnych. Na lotnisku Birmingham swój węzeł komunikacyjny posiadają linie bmibaby, flybe, Monarch Airlines, Ryanair, Thomas Cook Airlines oraz Thomsonfly. Na lotnisko Birmingham można podróżować także liniami Do Aer Arann, Aer Lingus, Air Transat, Brussels Airlines oraz easyJet. Na lotnisko można dojechać autem, jest ono położone niecałe 2 km od autostrady M42, taksówką (choć średni koszt taksówki wynosi 20 funtów). Na lotnisko można dojechać liniami autobusowymi numer 717, 757 767 i 777. Ich przystanek oznaczony jest jako „L” i usytuowany jest na zewnątrz Terminala 1.

Komentarze
i oceny

Birmingham

5,0 / 5

3 opinie

Dodaj komentarz

  • 23-03-2012

    Latam z Rzeszowa do Birmingham, loty są w środy i niedziele. Bardzo polecam tanie linie. Loty są w dobrych cenach. Bezpośrednie.

  • 13-03-2012

    Fabryka czekolady Cadbery chociaz by dla tego miejsca warto lecieć do Birmingham - ale nie tylko ogólnie fajne miasto

  • 06-02-2012

    Czekam aż powstanie połączenie na loty z Krakowa do Birmingham. Ja mieszkam w Krakowie i często korzystam z połączenia Katowice - Birmingham. A byłoby tam pięknie gdyby lot startował z Balic. Polecam tanie linie do Birmingham.

Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Twoja
opinia

Twoja
ocena