Gdzie polecieć na długi listopadowy weekend?

W listopadzie szykują się aż dwa długie weekendy, w które warto rozważyć wybranie się gdzieś na wycieczkę. Pierwszym jest weekend tuż po 1 listopada (wypada w piątek), a drugim weekend tuż przed 11 listopada (wypada w poniedziałek). Podpowiadamy kilka tanich kierunków lotniczych, w które możesz się wtedy wybrać.

Długi weekend w Oslo

Na loty do Oslo są świetne promocje z wielu polskich miast.


Jeśli mieszkasz w centralnej Polsce, poleć z Warszawy do Oslo za niewiele ponad 50 zł w obie strony. Jeśli bardziej pasuje Ci lot z Gdańska do Oslo, to ceny są równie atrakcyjne (60-80 zł w dwie strony). Mieszkańcy południowej Polski mają do dyspozycji loty do Oslo z Krakowa (lub Katowic i Wrocławia).


Terminy, w jakich można wybrać się do Norwegii, są bardzo sprzyjające z punktu widzenia długich listopadowych weekendów:


  • Wszystkich Świętych: 31.10 (czwartek) – 03.11 (niedziela)

  • Święto Niepodległości: 08.11 (piątek) – 11.11 (poniedziałek) lub 12.11 (wtorek)


A co zobaczyć w Oslo, gdy już się tam znajdziemy?Nie tylko miłośnicy sportu powinni udać się do najstarszego na świecie Muzeum Narciarstwa w Oslo, w którym znajdują się podstawy (wieża) skoczni Holmenkollbakken. Dowiesz się w nim np. tego, że narciarstwo znane było już 4000 lat temu jako środek transportu i poznasz historię norweskich wypraw polarnych. Na szczycie wieży znajduje się taras widokowy, z którego obejrzysz panoramę miasta. Szczerze polecamy!

Długi weekend w Odessie

Ukraina jest coraz częstszym kierunkiem podróży dla turystów z Polski. Najczęściej wybieramy się do Kijowa lub Lwowa, które są bliżej naszej wschodniej granicy. Na długie listopadowe weekendy polecamy jednak wybrać się kawałek dalej – do pięknej Odessy.


Proponowane terminy lotów z Katowic do Odessy (do ok. 200 zł w obie strony):


  • Wszystkich Świętych: 31.10 (czwartek) – 02.11 (sobota) lub 05.11 (wtorek)

  • Święto Niepodległości: 09.11 (sobota) – 12.11 (wtorek)


Proponowane terminy lotów z Poznania do Odessy (ok. 170-190 zł):


  • Wszystkich Świętych: 30.10 (środa) – 02.11 (sobota)

  • Święto Niepodległości: 09.11 (sobota) – 13.11 (środa)Odessa to bardzo energetyczne miasto z imponującą historią. Punktem obowiązkowym są, znane na całym świecie, Schody Potiomkinowskie, które są symbolicznym i monumentalnym wejściem do miasta. Schody wystąpiły w niemym filmie Siergieja Eisensteina „Pancernik Potiomkin”. Z ich szczytu rozlega się piękny widok na port w Odessie.

Długi weekend w Pizie

Na weekend do Włoch zapraszamy lotem z Berlina do Pizy. Zdecydowanie dogodniej wychodzi w tym przypadku weekend przed Świętem Niepodległości:


  • od 08.11 (piątek) do 11.11 (poniedziałek) w cenie ok. 300 zł


Wielu podróżujących trafia do Pizy podczas wycieczek wypadowych z odległej o 85 km Florencji, ale dlaczego by nie zrobić tego odwrotnie?


W samej Pizie polecamy oczywiście fenomenalną Krzywą Wieżę, przy której obowiązkowo należy zrobić sobie zabawne zdjęcie. W końcu nigdy nie wiadomo, ile jeszcze postoi, prawda? Może robienie milionowego zdjęcia o takim samym kadrze wyda Ci się mało odkrywcze, ale czy zdołasz się powstrzymać?


W Pizie, oprócz samej wieży, jest jeszcze kilka ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, o których większość turystów nie ma zielonego pojęcia.Piza jest bowiem wejściem do niesamowitego świata Toskanii. Wygodnym faktem jest to, iż lądując w Pizie, nie potrzebujesz żadnego transportu do centrum – wystarczy 20-minutowy spacer! W pół godziny dotrzesz do Krzywej Wieży i Piazza del Duomo.


To niewielkie miasteczko ma swój naturalny, lokalny koloryt. Polecamy zobaczyć mury miejskie przy Piazza dei Miracoli, nadbrzeża rzeki Arno zwłaszcza w okolicy kościoła Santa Maria della Spina, ruiny cytadeli i wieżę Guelfa, liczne włoskie place (piazza), przy których stoją zabytkowe kościoły, pałace i inne budynki. Jeśli interesujesz się sztuką współczesną, w Pizie obejrzysz mural znanego artysty – Keitha Haringa.