Sylwester Last Minute – sprawdź tanie loty z Berlina


Jeśli nie masz jeszcze planów na Sylwestra 2019/2020, polecamy sprawdzić tanie loty z Berlina. Wybraliśmy dla Ciebie kilka kierunków, które wychodzą zdecydowanie korzystniej, jeśli zdecydujesz się polecieć ze stolicy Niemiec.

Sylwester na Majorce

Jeśli chcesz jeszcze w tym roku odwiedzić tę hiszpańską wyspę, Sylwester to świetna okazja, by spędzić na niej krótki urlop. Loty z Berlina na Majorkę można dobrać tak, by wylecieć tuż przed Sylwestrem lub nawet 31 grudnia i zostać tam kilka dni (np. do 8 stycznia). Wracając od razu w Nowy Rok, wydasz zdecydowanie więcej – warto więc rozważyć choćby tygodniowy urlop.Majorka w okresie świątecznym i noworocznym jest bardzo ożywionym miejscem. Jeśli szukasz gwaru, zabawy, tańców i miejskiego zgiełku, to Palma de Mallorca sprawdzi się idealnie. Możesz ten czas spędzić w niedrogim, ale luksusowym hotelu z drinkiem w ręku, możesz udać się na którąś z sylwestrowych imprez w licznych pubach lub przywitać Nowy Rok na tarasie swojego pokoju, podziwiając nocne widoki na zatokę Morza Śródziemnego (Badia de Palma).Na Majorce w wielu miejscach odbywają się tzw. Festes de Nadal i Reis, czyli świąteczne i noworoczne wydarzenia, w którym każdy może wziąć udział. Obejmują także piękne i kolorowe stragany, na których skosztujesz tradycyjnych przysmaków z migdałów i marcepanu.

Sylwester w Wenecji

Do Wenecji warto wybrać się o każdej porze roku. Okres świąteczno-noworoczny to czas, w którym turyści z całego świata przybywają tam licznie. Urokliwe kanały, nastrojowe oświetlenie i przytulne restauracje sprawiają, że każdy znajdzie zakątek w sam raz dla siebie. Loty z Berlina do Wenecji warto zarezerwować wcześniej i zaplanować sobie kilkudniowy pobyt.Tuż przed północą warto zjawić się na Placu Świętego Marka, gdzie co roku odbywa się spektakularny pokaz fajerwerków. Przy Bazylice św. Marka tłumy roześmianych osób składają sobie życzenia i wymieniają serdeczności. Teatr La Fenice to z kolei miejsce dla ludzi, którzy chcieliby przywitać 2020 rok, obcując z kulturą. Odbywa się tam popularny koncert z udziałem międzynarodowych artystów.Weneckie restauracje przygotowują na noc sylwestrową specjalne menu. W jednym miejscu można wtedy spróbować najsmaczniejszych włoskich przysmaków: makaronów przygotowywanych na wiele sposobów, pieczonego mięsa, słodyczy oraz oczywiście – włoskich win.

Sylwester w Budapeszcie

Jak w każdym dużym mieście – i w Budapeszcie restauracje, puby oraz hotele przygotowują dla gości specjalne pakiety sylwestrowe. To, co bez wątpienia odróżnia Budapeszt, to rejsy Dunajem. Z perspektywy tej potężnej rzeki, obydwie części stolicy Węgier (Buda i Peszt) prezentują się zupełnie inaczej niż z lądu. W Budapeszcie znajduje się największy w Europie kompleks termalny z nowoczesnymi basenami – Szechenyi. W Noc Sylwestrową odbywa się w nim bardzo duża impreza.W Sylwestra masz szansę zjeść posiłek inspirowany dowolnym zakątkiem świata, choć z pewnością warto przyjrzeć się bliżej kuchni węgierskiej. Co jedzą wtedy Węgrzy? Wielu sięga po frankfurterki w bułce z musztardą, zupę z soczewicy albo tzw. fozelek, czyli bardzo rozgotowane warzywa, do których wrzuca się kotleciki lub inne mięso. Daniem obowiązkowym są także gołąbki.Loty z Berlina do Budapesztu to okazja m.in. dla osób mieszkających w zachodniej Polsce, by szybko i tanio znaleźć się w stolicy Węgier.


Sylwestra można spędzić w domu w gronie najbliższych znajomych i rodziny. Można go połączyć ze świątecznym wyjazdem w góry i pojeździć na nartach. A można też podejść do niego w miejskim stylu i wybrać się na krótki urlop do któregoś z europejskich miast.