3 miasta w Indiach, które warto odwiedzić


Indie to ogromny kraj, który zachwyca kolorami, jedzeniem, architekturą i różnorodnością kulturową. Wielu podróżników wraca tam wielokrotnie, by za każdym razem odkrywać nowe rzeczy.


Ze względu na rozległą powierzchnię nie ma jednego określonego miesiąca, w którym najlepiej wybrać się do Indii. Większość kraju można w dogodnych warunkach zwiedzać od października do końca marca. Cześć północną można odwiedzać także latem, gdyż nie jest tam bardzo gorąco. Należy pamiętać, że w maju i czerwcu spotkać można w Indiach ulewne opady.

Zwiedzanie Bombaju (Mumbaju)

Bombaj to kolebka hinduskiej kinematografii znana szerzej jako Bollywood. Jego mieszkańcy uwielbiają filmy. Znajduje się w nim najwięcej kin w całej Azji oraz największa kopuła IMAX. To dwunastomilionowe miasto tętni życiem przez cały rok.


Co warto zobaczyć w Bombaju?


Jeśli to Twoja pierwsza podróż do Azji – istnieje poważne ryzyko, że niejednokrotnie oniemiejesz, widząc wspaniałą architekturę, której próżno szukać w Europie. Zebraliśmy dla Ciebie kilka miejsc, które warto odwiedzić.


Brama Indii

To jeden z najbardziej znanych zabytków Bombaju – świadectwo brytyjskiego panowania w tym regionie. Niegdyś witała ważne osobistości przybywające do miasta, obecnie jest miejscem spotkań i spacerów. Jeśli czytaliście książkę „Shantaram” Australijczyka Gregory’ego Davida Robertsa o jego perypetiach w Indiach – na pewno odnajdziecie w niej wiele wskazówek dotyczących odwiedzanych miejsc.Dworzec Króla Śiwadźiego

To nie jest zwykły dworzec. Ten monumentalny budynek został wzniesiony na cześć królowej Wiktorii w 1888 r. Obecnie wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Potężny budynek dworca przypomina zamek lub pałac i powstał, gdy Indie przechodziły rozkwit gospodarczy. Do dzisiaj koleje indyjskie to najważniejszy środek transportu po kraju. Istnieje 10 klas podróżnych, które różnią się znacząco standardem. Pociągiem dojedziesz praktycznie w każdy zakątek kraju.Bandra West to obecnie jedna z najmodniejszych dzielnic Bombaju, w której skosztujesz lokalnego piwa i napoju z nasion chia. Groty Elefanty to atrakcja, do której dotrzesz promem startującym z okolic Bramy Indii. Jest to zespół siedmiu wykutych w skale starożytnych świątyń.


Tanie loty do Bombaju znajdziesz w naszej wyszukiwarce.

Podróż do Nowego Delhi

Nowe Delhi to stolica Indii. Podobnie jak Bombaj i ona ma swoją Bramę Indii. To 43-metrowy budynek będący jednocześnie pomnikiem ku chwale żołnierzy poległych w I wojnie światowej i na wojnach z Afganistanem. Nazwiska żołnierzy wyryte są na ścianach bramy.


Co jeszcze warto zobaczyć w New Delhi?


Świątynia Akshardham

To współczesny budynek nawiązujący do tradycyjnej architektury hinduskiej. Uznawany za jedną z największych świątyń hinduistycznych na świecie. To siedziba Boga, hinduski dom modlitwy oraz duchowy i kulturowy kampus, w którym wierni uczą się oraz doznają harmonii i oddania.


Świątynia Lotosu

Świątynia, która kształtem przypomina kwiat lotosu. Jest to świątynia wyznawców bahaizmu. Położona jest w rozległych ogrodach. Co ciekawe, we wnętrzu świątyni nie ma żadnych symboli religijnych – wyznawcy każdej wiary mogą się wewnątrz modlić.


Będąc w New Delhi, warto także odwiedzić Meczet Dżama Masdżid, Grobowiec Humajuna oraz jeden z najwyższych minaretów świata: Kutb Minar.Tanie loty do New Delhi warto zamówić trochę wcześniej.

Wizyta w Goa

Goa to stan i miasto na wybrzeżu Morza Arabskiego. To popularny, turystyczny region, w którym spokojnie można spędzić cały urlop, odkrywając coś nowego każdego dnia.

Na ulicach spotkasz zwierzęta, kobiety we wspaniałych, tradycyjnych strojach, liczne świątynie, targowiska, a czasem słonie i zaklinaczy węży. Liczne plaże zachęcają do wypoczynku nad wodą.Jedzenie w Goa słynie m.in. z pysznych dań wegetariańskich, curry przyrządzanego na różne sposoby (Xacuti, Balchao, Vindaloo) z widocznymi wpływami kuchni portugalskiej.

Do tego ryby i owoce morza przygotowane w prosty i smaczny sposób.


Spróbuj indyjskich dań, rezerwując tanie loty do Goa.