Gdzie spędzić Sylwestra?
5 magicznych miejsc


Umówmy się: każdy inny dzień można spędzać na kanapie przed telewizorem, ale Sylwester niech jest huczny i wart zapamiętania! Jeśli chcemy mieć pewność, że wejście w Nowy Rok zapewni nam niepowtarzalne wspomnienia i wiele rozrywki, wybierzmy się w podróż.


Każde państwo ma trochę inny sposób świętowania nadejścia Nowego Roku. I choć fajerwerki zobaczymy niemal w każdym miejscu, klimat Sylwestra jest zupełnie różny. W zależności od tego, które miasto wybierzemy, możemy liczyć na wyjątkowe przeżycia i garść fascynujących historii po powrocie. Oto pięć naszych typów.

1. Czarująca Praga

Jest niedaleko, a dodatkowo wielu Polaków docenia gościnność Czechów i niezwykłą architekturę miasta (niektóre zabytki pochodzą nawet z XIII wieku!). Stanowi świetny cel podróży dla osób, które nie dysponują zbyt wieloma dniami wolnymi i którym zależy na krótkim czasie podróży. O północy warto pojawić się nad rzeką Wełtawą lub na Starym Mieście, aby podziwiać pokaz sztucznych ogni na tle znanego Mostu Karola. Obowiązkowo spróbujcie też prawdziwego, czeskiego piwa. Sylwester w tym mieście jest urokliwy i klimatyczny, to idealny pomysł na dla par.

Lot z Krakowa do Pragi znajdziesz w naprawdę korzystnej cenie.


2. Świąteczna Bruksela

Wybierając Brukselę, mamy szansę złapać jeszcze trochę świątecznego klimatu. Jarmark bożonarodzeniowy trwa tam aż do 6 stycznia! To pozwoli nam nacieszyć się Gwiazdką i świętować Sylwestra jednocześnie – to wyjątkowo udane połączenie tworzy magiczną, zimową atmosferę. Warto ubrać się ciepło i spędzić jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu: w pobliżu jarmarku jest wspaniałe lodowisko, a górzyste parki, z których rozciąga się widok na panoramę miasta, zachęcają do długich, relaksujących spacerów. Tanie loty do Brukseli zachęcają, by wybrać właśnie tę opcję.


3. Zachwycający Rzym

Spędzając Sylwestra w Rzymie, możemy liczyć na to, że knajpki, kawiarnie czy restauracje w pobliżu placu Piazza del Popolo będą otwarte przez całą noc. Ten największy plac w Rzymie co roku staje się sylwestrowym sercem miasta. Pokazy fajerwerków i koncerty przyciągają tłumy, a wokół można zauważyć tradycyjne ozdoby z zielonych gałązek i lampek. Koniecznie pójdźcie w ślady Włochów i zjedzcie w tę wyjątkową noc danie z soczewicy, która jest symbolem dobrobytu i rodzynki podobno oznaczają szczęście! Jeśli marzy się Wam ten kierunek podróży, mamy dobrą wiadomość: można złapać lot z Warszawy do Rzymu w promocyjnej cenie.4. Wyluzowany Amsterdam

Spędzając Sylwestra w Amsterdamie, możemy być pewni, że spotkamy uśmiechniętych, życzliwych ludzi. Oficjalne imprezy noworoczne znajdziemy na kilku placach: Oosterdok, Museumplein, Nieuwmarkt, Leidseplein i Rembrandtplein, gdzie można podziwiać pokazy sztucznych ogni i słuchać muzyki na żywo, bawiąc się w doborowym towarzystwie.

Miłośnicy łyżew niech trzymają kciuki za mróz choć na placu Museumplein działa duże lodowisko, mieszkańcy miasta tylko czekają, aż kanały pokryje kilkucentymetrowa warstwa lodu i będą mogli przemierzać wiele kilometrów na łyżwach. Może i Wy do nich dołączycie?

Znajdź tanie loty do Amsterdamu i zaplanuj podróż.


5. Słoneczna Madera

Jeśli chcemy skosztować Sylwestra w nieco cieplejszym klimacie, Madera będzie strzałem w dziesiątkę. W styczniu można tam liczyć na temperaturę w granicach 20 stopni, co dla Polaków jest miłą odmianą, ale też pozwala uniknąć upałów, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni. Idealna równowaga termiczna idzie w parze ze świetną zabawą. Co ciekawe, stolica Madery, Funchal, słynie z jednego z najlepszych pokazów fajerwerków na całym świecie! A jeśli chcemy zasmakować typowego Sylwestra na Maderze, zamiast szampana wybierzmy pyszne wino i koniecznie zejdźmy na plażę, gdzie liczne bary i knajpki zapewnią nam rewelacyjną zabawę.

Loty na Maderę zarezerwujesz np. z Warszawy.