4 hiszpańskie miasta, które warto odwiedzić

Polacy zakochali się w Hiszpanii. Podróże do Barcelony czy Madrytu na stałe wpisały się w urlopowe kalendarze rodaków. Nic dziwnego, to przepiękny kraj, serdeczni ludzie, egzotyczna przyroda, wspaniałe zabytki i niepowtarzalna architektura. Sprawdź 4 inne hiszpańskie miasta, do których łatwo dolecisz dzięki tanim lotom.

Bilbao

Stolica Kraju Basków (autonomicznej wspólnoty na północy Hiszpanii) nie jest pierwszym wyborem, gdy myślimy o podróży do tego kraju. A szkoda, bo to bardzo ciekawe miejsce.


W ciągu ostatnich 20 lat Bilbao stało się znaczącym centrum hiszpańskiej sztuki, kultury i designu. Jednym z chętnie odwiedzanych miejsc jest Muzeum Guggenheima. Metalowo-szklany budynek muzeum przypomina wielki statek i został zaprojektowany za pomocą specjalistycznego oprogramowania wykorzystywanego w przemyśle lotniczym.Miłośnicy Hiszpanii doskonale wiedzą, czym są tapas. Te drobne przekąski są idealne do poczęstunku w trakcie kosztowania lokalnych win czy piw. Symbolem Kraju Basków są Pinchos (Pintxos), czyli baskijski odpowiednik tapas. Pinchos, w odróżnieniu od niektórych tapas, powinniśmy jeść bez użycia noża i widelca. Tradycją jest chodzenie od baru do baru i próbowanie przekąsek przy akompaniamencie rozmów i muzyki.


Tanie loty do Bilbao polecamy zwłaszcza z Berlina.

Sewilla

Na drugim krańcu Hiszpanii znajduje się z kolei stolica Andaluzji, czyli Sewilla. Ten południowy region słynie z bajecznej pogody i chętnie odwiedzany jest przez cały rok.


W mieście znajduje się wiele imponujących zabytków architektury, które robią ogromne wrażenie. Pałac Królewski (Alkazar) jest obecnie najstarszym używanym pałacem rodziny królewskiej na świecie. Pochodzi z czasów mauretańskich. Górne piętro Alcatrazu stanowi rezydencję hiszpańskiej rodziny królewskiej w Sewilli.Katedra w Sewilli to natomiast największa gotycka katedra na świecie, która rzeczywiście imponuje rozmiarem. W jej wnętrzu mieści się aż 80 kaplic! Z kolei La Giralda to dzwonnica będąca rozpoznawalnym symbolem całej Andaluzji. Wieża jest połączeniem dwóch kultur: arabskiej i chrześcijańskiej. Posiada 35 ramp na tyle szerokich, że w czasach muzułmańskich można było na jej szczyt wjechać konto. Obecnie nadal nie ma windy i schody trzeba pokonać pieszo.Loty z Polski do Sewilli odbywają się z lotniska w Krakowie i Warszawie.


Walencja

Przenieśmy się teraz do Hiszpanii środkowo-wschodniej. Walencja jest stolicą...Walencji. Jednym z najważniejszych budynków w mieście jest Miasto Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias) otwarte w 1998 roku. Pod koniec XX wieku budynek przywodził na myśl nowoczesne konstrukcje z filmów science-fiction. W tym naukowo-rekreacyjnym kompleksie możesz spokojnie spędzić cały dzień.W samym centrum zabytkowej części Walencji mieści się natomiast Plaza de la Virgen. To niewielki, lecz bardzo urokliwy plac, który pamięta czasy rzymskie. Otoczony jest 3 charakterystycznymi budynkami: Katedrą Santa Maria, Bazyliką Matki Boskiej Bezbronnych (patronki Walencji) i Pałacem Generalitat. Jest to idealne miejsce, by odpocząć od zgiełku miasta, zjeść pyszną kolację i obserwować okolicę.


Loty do Walencji z Warszawy polecamy w atrakcyjnych cenach.

Murcja

To hiszpańskie miasto, będące stolicą regionu Murcja, jest najprawdopodobniej jednym z mniej rozpoznawalnych ze wszystkich tutaj wymienionych. Warto tam polecieć, by zwiedzić miasto i cały region, który ma wiele do zaoferowania. Znajduje się tam np. Costa Cálida, czyli Ciepłe Wybrzeże z dwoma morzami, ponad 300 słonecznymi dniami w roku i bardzo wieloma plażami.Absolutną ikoną turystyczną regionu jest Mar Menor, czyli Małe Morze. To rozległa laguna, która prawie w całości osłonięta jest od morza mierzeją długą na ponad 22 km. Murcja to także widowiskowe klify, zaciszne zatoczki, porty, skaliste cyple. Miłośnicy żeglarstwa, nurkowania i spędzania czasu nad wodą będą wniebowzięci!


Zarezerwuj lot Warszawa Murcja i ciesz się mniej znanym obliczem Hiszpanii.