Toronto – poznaj miasto i 15 wysp wokół niego


Toronto to największe miasto w Kanadzie. Jest niezwykle różnorodne i trudno poznać je podczas jednej krótkiej wizyty. Dlatego polecamy przynajmniej kilkudniowy pobyt w Toronto, żeby odkryć zarówno miejskie zakamarki, jak i najbliższe okolice miasta.


Zarezerwuj tanie loty do Toronto.


Toronto – 4. pod względem wielkości miasto w Ameryce Północnej

Wiedzieliście, że Toronto to czwarte pod względem wielkości miasto w Ameryce Północnej? Co jeszcze wiecie o tym miejscu? Że nie jest stolicą Kanady (jest nią Ottawa)? Że znajduje się tam słynna wieża CN Tower? Że mieści się tam Rogers Center (SkyDome), czyli jeden z pierwszych na świecie stadionów z całkowicie odsłanianym dachem? A może widzieliście teledysk Drake’a i Rihanny nakręcony w jamajskiej knajpie The Real Yerk właśnie w Toronto?


Poniżej znajdziecie więcej punktów na mapie Toronto i okolic, które warto odwiedzić.

Wodospad Niagara

Zacznijmy od okolic miasta, a nie samego centrum. Na wycieczkę nad Wodospad Niagara warto przeznaczyć cały dzień. Wiesz, że dotrzesz tam samochodem w zaledwie 1,5 godziny? Wystarczy udać się na autostradę Queen Elizabeth Way i kierować wzdłuż jeziora Ontario w stronę Hamilton.Wodospad znajduje się w mieście Niagara Falls. Co ciekawe, po drugiej stronie rzeki Niagara, która jest naturalną granicą między Kanadą a USA, znajduje się amerykańskie miasto o takiej samej nazwie. Żeby tego było mało, w oddaleniu 20 km od słynnego wodospadu znajduje się zabytkowe miasto Niagara-on-the-Lake (pisownia oryginalna), które leży na samym jeziorem Ontario i wpływa do niego rzeka Niagara. Jest bardzo malownicze ze względu na swoją architekturę.Same wodospady należą do największych i najpiękniejszych na świecie. Składają się z trzech części: Horseshoe Falls (Wodospad Podkowa), American Falls (Wodospad Amerykański) i Bridal Veil Falls (Wodospad Ślubny Welon).

Po stronie kanadyjskiej wodospad spada z krawędzi wysokiego wąwozu ponad 50 metrów w dół, zapewniając spektakularny widok.


Distillery District w Toronto

Distillery District to dzielnica Toronto położona na terenach dawnej destylarni whisky z XIX wieku. Samochody mają do niej zakaz wjazdu, w związku z czym świetnie się tam spaceruje wśród przemysłowych budynków z czerwonej cegły.Jeśli lubisz architekturę industrialną – to idealne miejsce dla Ciebie. Jeśli lubisz dobrze zjeść – także, gdyż na terenie Distillery District znajduje się mnóstwo stylowych restauracji. Bez problemu znajdziesz też browar, w którym spróbujesz lokalnych piw prosto z kranu.

Co ciekawe, dzielnica ta jest tak klimatyczna, że na planie filmowym potrafi „udawać” np. Nowy Jork.

Wyspy Torontońskie – Toronto Islands – Wyspy Toronto

W Toronto na jeziorze Ontario znajduje się aż 15 wysp, które połączone są ze sobą mostami i ścieżkami rowerowymi. Dostać się na nie można promem lub statkiem.

Dla wielu osób jest to po prostu jedna większa wyspa połączona spacerowymi szlakami. Rozciąga się z niej wspaniała panorama Toronto znana z wielu zdjęć czy pocztówek.W części zwanej Ward’s Island natkniesz się na wiele malowniczych domków, w których na co dzień mieszkają ludzie. Wyspy zapełniają się jednak zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy to mieszkańcy licznie na nie przypływają, by spędzić czas na plaży.


Bata Shoe Museum

Na koniec coś, czego z pewnością jeszcze nigdy nie widzieliście, czyli unikatowe na skalę światową muzeum obuwnictwa. Bata to nazwisko czeskiej rodziny, od której rozpoczęła się historia tej marki. Wraz z nastaniem socjalizmu w Europie rodzina przeniosła się do Kanady. Sonja Bata od 1940 roku zbierała różnorodne buty z całego świata, aż w końcu przekazane one zostały muzeum.Jak widzisz, Toronto jest niezwykle różnorodnym miastem, w którym w sposób ciekawy i intensywny spędzisz czas, ale także odpoczniesz na łonie natury.


Szukaj tanich lotów do Toronto na naszej stronie z wyszukiwarką promocji lotniczych.