Tanie loty na Majorkę przed sezonem – rezerwuj i zwiedzaj!


Na Majorkę warto polecieć na przełomie zimy i wiosny. Klimat na wyspie jest łagodny, więc możesz liczyć na wiele słonecznych dni. Zaletą odwiedzenia Majorki przed sezonem są – oprócz tanich lotów – mniejsze tłumy i więcej świętego spokoju.

Zobacz, co warto zobaczyć na Majorce przed sezonem i skąd najlepiej na nią polecieć.


Tanie loty na Majorkę

Przed wysokim sezonem możesz znaleźć o wiele tańsze bilety niż w lipcu czy sierpniu. Warto więc rozważyć wcześniejsze wybranie się w tamtym kierunku. Bilety na I kwartał roku bywają tańsze nawet o 50%. To spora oszczędność.

W marcu i kwietniu możesz liczyć na temperatury w granicach 17-19°C, a z każdym kolejnym tygodniem robi się coraz cieplej. To idealna pogoda na trekking, spacerowanie i zwiedzanie. Nawet zimą na Majorce jest średnio 7 godzin nasłonecznienia dziennego!

Loty na Majorkę odbywają się z kilku polskich miast m.in. z Warszawy, Wrocławia i Krakowa. Ponadto można znaleźć też loty czarterowe (Gdańsk, Poznań, Katowice), które jednak wychodzą nieco drożej.

Dobrym pomysłem jest też wybranie się na Majorkę z Berlina – bilety są tańsze niż z Polski.

Zakwaterowanie na Majorce

Urlop na Majorce przed sezonem sprawi, że do wyboru masz o wiele więcej korzystnych miejsc noclegowych. Oferta noclegowa Majorki jest bardzo szeroka – od luksusowych hoteli w sercu Palma de Mallorca (stolicy i największego miasta Balearów), po zaciszne domy gościnne i mniejsze pensjonaty. Wiele z nich ma przepiękny widok na pasmo górskie Serra de Tramuntana, które rozciąga się na długość 90 km. Jeśli cenisz sobie spokój, dobrym rozwiązaniem są niewielkie, rodzinne hotele, w których dostępnych jest tylko kilka pokojów. Jeśli na urlopie chcesz skosztować lokalnych dań i nie martwić się gotowaniem – wybierz miejsce, gdzie serwują posiłki przygotowywane z lokalnych produktów.


Co oprócz plaży na Majorce?

Latem wielu turystów przybywa na wyspę, by odpocząć na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Liczne plaże na wyspie są zajęte od rana do późnych godzin popołudniowych. My polecamy także rozejrzenie się wokół i zaznanie innych atrakcji Majorki. Oto kilka z nich.

Selva jest niewielką wioską położoną u podnóży gór Serra de Tramuntana. To spokojne miejsce, w którym zaznasz relaksujących spacerów zabytkowymi uliczkami.

Rezerwat przyrody S'Albufera de Mallorca to miejsce dla miłośników natury. Występują tam mokradła i liczne okazy ptaków. Odwiedzając go poza sezonem letnim, masz szansę podejrzeć zwierzęta, które przybyły na wyspę, by uciec przed zimą. Latem ich już tam nie będzie.

Majorka przed sezonem jest miejscem bardzo przyjaznym. Do wielu atrakcji nie ma kolejek i są one łatwiej dostępne. Przyjemniej zwiedzisz katedrę w Palmie, jaskinie Dracha czy stare miasto w Alcudii.Ze względu na mniejsze tłumy – masz szansę zrobić też ciekawsze zdjęcia ze swoich wycieczek. Niektóre zjawiska atmosferyczne, takie jak górskie szczyty pokryte śniegiem, czy poranne mgły schodzące nad miasto są widoczne tylko poza sezonem. To również okazja do uchwycenia tych momentów migawką Twojego aparatu.

Nawet wynajęcie samochodu na Majorce poza sezonem wiąże się z korzyściami – na drogach jest mniej aut, więc wygodniej i bezpieczniej jest się poruszać z jednego krańca wyspy na drugi.Majorka to piękna, egzotyczna wyspa, która jest niezwykle popularna latem ze względu na bardzo dobre warunki pogodowe do wypoczywania nad morzem. Warto jednak udać się na nią także poza sezonem (np. wiosną). Zaletami są tańsze bilety lotnicze, mniejsze tłumy i łatwiejszy dostęp do wielu miejsc i atrakcji.


Loty na Majorkę znajdziesz w naszej wyszukiwarce Infoloty.