Phuket pomysł na egzotyczne wakacje w Tajlandii


Tajlandia to coraz popularniejszy kierunek wakacyjnych podróży zarówno dla turystów z Polski, jak i z innych krajów Europy. Wydaje się, że stanowi doskonałą ucieczkę przed jesienną szarugą i zimowymi mrozami. Tam, na piaszczystej plaży, można zaznać urlopu ja z filmu: niebieskie morze, drinki i imprezy w międzynarodowym towarzystwie. Jeśli lubisz ładować akumulatory w ten sposób, Tajlandia jest dla Ciebie. Sprawdź tanie loty do Phuket i skorzystaj z okazji.


Phuket jest największą wyspą w Tajlandii, położoną na Morzu Andamańskim, u wybrzeży Półwyspu Malajskiego. Tę samą nazwę nosi stolica wyspy, która jest równocześnie jej największym miastem. Krajobrazy wyglądają jak z katalogów biur podróży: plaże z białym piaskiem, palmy, turkusowa woda i malownicze skały przy brzegach. A to wszystko pod nieskazitelnie czystym niebem, w obecności uśmiechniętych i pozytywnie nastawionych Tajów, którzy chętnie organizują wycieczki dla turystów.


Wypoczynek na plaży i wyspach Phi Phi

Phuket ma do zaoferowania wiele plaż, dzięki czemu każdy znajdzie tam miejsce, które mu odpowiada. Niektóre są gwarne, pełne turystów oraz Tajów sprzedających alkohol i jedzenie (więc można poznać nowych ludzi i wszystko jest pod ręką!), a inne – kameralne i ciche, idealne na leniwe popołudnie z książką. Miłośnicy imprez i towarzystwa powinni wybrać Patong, gdzie rozmaite bary i kluby zapewniają zabawę do białego rana. Tam znajdziemy najwięcej rozrywek. Miłośnicy nurkowania decydują się z kolei na plażę Karon, a surferzy oblegają plażę Kata.Ci, którzy wolą spokój, będą zachwyceni plażą Mai Khao, która jest położona niedaleko lotniska i stanowi część Parku Narodowego Sirinat. Przy odrobinie szczęścia można na niej zaobserwować żółwie. Turyści zainteresowani życiem lokalnej społeczności powinni wybrać się na plażę Nai Yang, która służy raczej Tajom niż Europejczykom. Inne mniej popularne miejsca do wypoczynku nad wodą to: Laem Singh, Surin czy Nai Thon. Jak widać, plaż na wyspie nie brakuje, a nawet one nie wyczerpują naszych możliwości!


Świetnym pomysłem jest wycieczka na archipelag o zabawnej nazwie Phi Phi, który leży niedaleko Phuket. Już sama podróż na wyspy stanowi atrakcję: odległość 40 kilometrów pokonuje się na szybkiej łodzi motorowej. Po dotarciu na miejsce wiele osób stwierdzi, że to najbardziej malowniczy zakątek Tajlandii. Turkusowa woda kusi, by się w niej wykąpać, jedną z wysp zamieszkują dzikie małpki, wokół rosną palmy, mamy też szansę nurkowania na rafie koralowej. Bajka!


A może zwiedzanie?

Jeśli chcecie lepiej poznać Phuket, udajcie się na zwiedzanie. W tym celu możecie skorzystać z ofert biura podróży i dołączyć do zorganizowanej wycieczki, albo poprosić kierowcę tuk tuka o to, by zawiózł Was do wszystkich wartych zobaczenia miejsc. Pamiętajcie, że w Tajlandii można targować się o cenę tego typu usług!


Najważniejszym miejscem, które robi wrażenie na turystach, jest Wat Chalong, czyli kompleks 29 buddyjskich świątyń. Europejczycy są oczarowani ich niezwykłym spokojem i klimatem, a także wyjątkowymi zdobieniami i architekturą. Tutaj duchowość i rzeczywistość spotykają się, by stworzyć miejsce, które zapada w pamięć do końca życia. Stanowi ono niepowtarzalną okazję, by poznać kulturę i religię mieszkańców Tajlandii oraz obserwować ich obrzędy czy rytuały. To miejsce zachwyca egzotyką i pozwala się wyciszyć.Warto odwiedzić także Stare Miasto, w którym urzekają kolorowe domki w stylu kolonialnym,. To serce wyspy, w którym czas się zatrzymał, a turyści mogą odwiedzić świątynie, muzea i podziwiać architekturę. Koniecznie zatrzymajcie się w lokalnych kawiarniach serwują znakomitą kawę.


Phuket ma również liczne punkty widokowe, z których można obserwować miasto i wybrzeże. To dobra okazja, by objąć wzrokiem cały obszar, na którym spędzamy wakacje. Widoki zapierają dech w piersiach. Warto już teraz zarezerwować tanie loty Phuket – Warszawa i zobaczyć wszystko na własne oczy.