Nowa Zelandia – przewodnik po najciekawszych atrakcjach


Nowa Zelandia jest oszałamiająca. Jeśli odwiedzasz ją po raz pierwszy – trudno jest się zdecydować, od czego zacząć zwiedzanie i co zobaczyć najpierw. Proponujemy krótki przewodnik po najciekawszych naszych zdaniem miejscach, które musisz odwiedzić w tym wyspiarskim państwie na Pacyfiku.


Loty do Nowej Zelandii

By w korzystnej cenie udać się do Nowej Zelandii, warto regularnie śledzić tanie loty oraz ustawić sobie alert cenowy, który automatycznie powiadomi Cię o konkretnych promocjach. Nowa Zelandia składa się z 2 głównych wysp: Północnej oraz Południowej i licznych mniejszych.


Z Polski możesz zarezerwować:


Atrakcje w Nowej Zelandii – Wyspa Północna

Wyspa Północna jest ceniona w dużej mierze dzięki swoim wspaniałym lasom, górom oraz dzikim plażom, na których zbierają się miłośnicy surfowania (np. Półwysep Coromandel). Ponadto to właśnie na Wyspie Północnej znajdują się najbardziej znane miejsca geotermalne – Taupo i Rotorua. Mówi się, że miasto Rotorua i jego okolice to geotermalna stolica Nowej Zelandii.Na uwagę zasługuje Wai-o-tapu, czyli geotermalny park oddalony ok. 30 km od miasta. Znajduje się tam gejzer, który co kilka dni samoczynnie wybucha. Spacerując po parku, zobaczycie też kilka kolorowych jeziorek i zbiorników wodnych, które bulgoczą i nad którymi unosi się para. Poczujecie też typowy w takich miejscach...zapach śmierdzących jajek.W samym mieście Rotorua zauważysz, że z chodników, studzienek kanalizacyjnych i innych miejsc unosi się para wodna – jest to bardzo nietypowy widok. Zachęcamy do skorzystania z błotnych basenów i gorących źródeł – jednych z najlepszych na świecie naturalnych SPA.

Rdzennymi mieszkańcami Nowej Zelandii są Maorysi – Rotorua to ważny ośrodek kultury tej ludności. Warto odwiedzić m.in. maoryską wioskę Te Puia, w której znajduje się

termalny park.Na Wyspie Północnej znajduje się ponadto stolica Nowej Zelandii – Wellington oraz Auckland, czyli największe miasto kraju.

Atrakcje w Nowej Zelandii – Wyspa Południowa

Wyspa Południowa Nowej Zelandii to miejsce, które w sposób niebywały łączy złote plaże, lasy deszczowe i Alpy Południowe. Mieszkańcy wyspy miłość do natury mają zakorzenioną w swojej historii. Tereny tej części kraju są w przeważającej części górzyste.Abel Tasman był pierwszym Europejczykiem, który dopłynął do wybrzeży Tasmanii i Nowej Zelandii. Jego imieniem nazwano najmniejszy z parków narodowych na Wyspie Południowej. Tuż obok niego znajduje się niepowtarzalny Split Apple Rock, czyli skała przypominająca ogromne jabłko przepołowione na dwie części. Skała ta znajduje się ok. 50 metrów od wybrzeża i położona jest między miejscowościami Marahau i Kaiteriteri.Park Narodowy Fiordland jest z kolei największym spośród wszystkich 14 znajdujących się w Nowej Zelandii. Składa się z wielu skrajności: szczyty gór spotykają się w nim z rozległymi jeziorami. Na większości powierzchni spotkasz głęboko rzeźbione fiordy.Do najbardziej majestatycznych fiordów zaliczyć można Milford Sound, Dusky Sound i Doubtful Sound. Na rozległym terenie parku możesz uprawiać trekking na malowniczych trasach, podziwiać piękne wodospady bądź udać się w rejs po licznych jeziorach.

Warto odwiedzić też tzw. sanktuaria, czyli rezerwaty przyrody, w których zagrożone gatunki mogą żyć spokojnie. Swoje sanktuaria ma kakapo, czyli rodzima papuga nowozelandzka oraz symbol kraju, czyli kiwi brunatny.Największym miastem Wyspy Południowej jest Christchurch, w którym mieści się lotnisko.

Już teraz zaplanuj podróż do tego niezwykłego kraju, rezerwując lot z Polski do Nowej Zelandii.