Najlepsze karnawały, na które zdążysz polecieć w lutym: Część I


Pierwszy kwartał Nowego Roku to czas niezwykłych karnawałów. Na całym świecie odbywają się one od końca stycznia do marca. Zobacz najlepsze karnawały, na które dolecisz dzięki biletom lotniczym w promocyjnych cenach.

Karnawał we Włoszech

Najbardziej znanym włoskim festiwalem jest karnawał w Wenecji. Słynie z charakterystycznych masek, które kiedyś zakładane były, by ukryć swój wygląd i klasę społeczną i oddać się rozpuście. Majestatyczna sceneria Wenecji sprawia, że obchody są jednocześnie barwne i podniosłe, a Ty czujesz się, jak na planie filmu kostiumowego.Karnawał w Wenecji trwa od 8 do 25 lutego 2020 roku.

Tanie loty do Wenecji w najlepszych cenach znajdziesz z Krakowa, Warszawy i Berlina.


Jednak karnawał w Wenecji to nie jedyne takie wydarzenie we Włoszech. Drugim bardzo popularnym jest karnawał w toskańskim Viareggio. Ten nadmorski kurort słynie ze spektakularnych parad, w których udział biorą ogromne figury z papier-mâché, które unoszone są kilka metrów ponad ziemią.Karnawał w Viareggio trwa od 1 do 25 lutego 2020 roku.

Żeby się dostać do tego miasta, wystarczy zarezerwować lot to Pizy, która oddalona jest od niego ok. 30 km.

Karnawał w Kanadzie

Jeśli Kanada nie kojarzy Ci się z hucznym świętowaniem na ulicy, to najwyraźniej nie wiesz o zimowym festiwalu w Quebec. W trakcie jego trwania przez miasto przewija się ok. miliona osób. Odbywają się w nim wyścigi psich zaprzęgów, budowane są rzeźby ze śniegu i lodu. Ludzie jeżdżą na łyżwach, biorą udział w kuligach i cieszą się śnieżną aurą. Jeśli chcesz poczuć klimat prawdziwej zimy – zdecydowanie polecamy karnawał w Quebec.Karnawał w Quebec trwa od 7 do 16 lutego 2020 roku.

By dostać się do Kanady, polecamy tanie loty do Montrealu, który leży w prowincji Quebec.

Karnawał w Hiszpanii

Hiszpanie to bardzo rozrywkowy, roztańczony i rozśpiewany naród, który wręcz kocha fiesty i festiwale. Przyjrzyjmy się kilku, na które warto się wybrać.


Karnawał na Teneryfie


Czas trwania: od 21 lutego do 1 marca 2020 roku.Karnawał odbywa się w Santa Cruz na Teneryfie. W czasie jego trwania odbywają się liczne parady i imprezy uliczne. Uczestnicy biorą udział w bezpłatnych koncertach i konkursach oraz podziwiają pokazy fajerwerków. Jeśli interesuje Cię kultura i obyczaje wysp kanaryjskich, podczas festiwalu w Santa Cruz możesz poznać w jednym miejscu ponad 100 tradycyjnych grup muzycznych.


By wziąć udział w tym niepowtarzalnym wydarzeniu, wystarczy zarezerwować loty na Teneryfę.


Karnawał w Sitges


Czas trwania: od 18 do 26 lutego 2020 roku.Sitges to niewielkie nadmorskie miasteczko w pobliżu Barcelony. To jeden z najstarszych i największych karnawałów w całej Hiszpanii. Na tydzień to zazwyczaj spokojne miasto zamienia się w tętniącą życiem i zabawą stolicę tolerancji. Imprezy odbywają się na świeżym powietrzu. Od 20 lutego, czyli Tłustego Czwartku, władzę w mieście przejmuje Król Karnawału, który sprawuje ją do Środy Popielcowej.


Do Sitges najlepiej dostać się pociągiem z Barcelony, a tanie loty do Barcelony złapiesz z wielu polskich miast.


Karnawał w Kadyksie


Czas trwania: od 20 lutego do 1 marca 2020 roku.


Kadyks to urocze miasto na południu Andaluzji i jednocześnie najstarsze znane miasto na Półwyspie Iberyjskim. W czasie trwania karnawału mieszkańcy chętnie się przebierają i śpiewają satyryczne piosenki. Najważniejszymi wydarzeniami festiwalu są dwie gigantyczne parady z udziałem tłumu (Gran Cabalgata i Cabalgata del Humor, czyli Wielka Parada i Parada Humoru).


By wziąć udział w karnawale w Kadyksie, najlepiej zamówić tanie loty do Sewilli i stamtąd udać się pociągiem lub samochodem dalej.