6 miejsc, w których zobaczysz najlepsze dekoracje świetlne na Święta


Polskie miasta na Święta bywają pięknie udekorowane. Lampki, łańcuchy świetlne, choinki – wszystko to wpływa na świąteczny klimat. Zobacz, jak w innych miejscach na świecie dekoruje się miasta na Święta i Nowy Rok.

Dekoracje w Moskwie

Jarmark bożonarodzeniowy na Placu Czerwonym w Moskwie jest jednym z najpiękniejszych na świecie. Odbywa się on przed słynnym domem towarowym GUM (Gosudarstwiennyj Uniwiersalnyj Magazin). Pomysłodawcą GUM-u był pod koniec XIX wieku car Aleksander III. Wprowadzono w nim – rewolucyjne jak na tamte czasy, tzw. pomieszczenia odpoczynku, czyli po prostu toalety obecne w każdym dzisiejszym centrum handlowym.Sprawdź promocyjne loty do Moskwy i zobacz to na własne oczy.

Iluminacje w Londynie

Czas Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku to idealny moment, by odwiedzić stolicę Wielkiej Brytanii. Przez całe ferie zimowe dzielnica Oxford Street zmienia się w jedną wielką iluminację świetlną. Wzdłuż całej ulicy handlowej rozwieszone zostały energooszczędne światła LED. Warto zajrzeć też na inne ulice np. Regent Street, Marylebone i Carnaby. Spacerując po nich, z pewnością poczujesz klimat Świąt.Tanie loty do Londynu bez problemu można zarezerwować za mniej niż 100 zł w obie strony.

Świąteczne światła na Tajwanie

Mimo iż na Tajwanie tylko niewielki odsetek mieszkańców to chrześcijanie (ok. 5%) miasta i sklepy solidnie przygotowują się do przybycia świątecznych gości. Samo Boże Narodzenie jest na Tajwanie świętem narodowym o wiele bardziej znaczącym niż np. w Chinach.

W popularnych angielskich szkołach z pompą celebruje się święta, organizowane są uroczyste kolacje z wręczaniem prezentów.Loty z Warszawy do Tajwanu warto zarezerwować wcześniej.


Święta w Los Angeles

Mimo że w lutym 2019 w rejonie Los Angeles spadł pierwszy od wielu lat śnieg, nie należy spodziewać się na zachodzie USA tzw. białych świąt. Nie przeszkadza to jednak włodarzom miasta, by na palmach rozwiesić kolorowe światełka.W LA odbywa się poza tym wiele wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem: Parada Świąteczna słynną Aleją Gwiazd w Holywood, dostępne są liczne lodowiska, przedstawienia o tematyce świątecznej, czy festiwal SantaCon, podczas którego i Ty możesz zostać Świętym Mikołajem.Tanie loty do Los Angeles znajdziesz, sprawdzając regularnie zakładkę Promocje w naszej wyszukiwarce.

Światełka w Kanadzie

Mimo globalnego ocieplenia w Kanadzie nadal można doznać prawdziwej zimy. Mróz, głęboki śnieg i klimatyczne Święta. W tym dużym kraju spotyka się wiele kultur, które w różnoraki sposób celebrują ten niezwykły czas. Kanadyjczycy prezenty otwierają w Wigilię lub w I Dzień Świąt. Mieszkańcy chętnie dekorują swoje domy oraz ogrody, a przy kominku wieszają kolorowe skarpety. Na kolacji wigilijnej króluje pieczony indyk z warzywami. Na deser podaje się zwykle owocowy tort.Tanie loty do Kanady zaprowadzą Cię wprost do Toronto, Montrealu, Vancouver lub Edmonton. Nie przegap tych okazji!

Świąteczne ozdoby w Austrii

Z bliższych kierunków warto rozważyć stolicę Austrii, która na przełomie roku staje się prawdziwie świąteczna. Wiedeń, czyli stolica muzyki klasycznej oferuje dostojne koncerty m.in. w katedrze św. Szczepana, gdzie grywają światowej sławy muzycy. Posłuchasz w niej wspaniałych aranżacji Mozarta, Bacha, Schuberta i Haydna. W okresie Bożego Narodzenia usłyszysz też wiele przepięknych kolęd. Koniecznie udaj się na jarmark bożonarodzeniowy w Pałacu Belvedere.Tanie loty do Wiednia warto śledzić o każdej porze roku.


Nawet jeśli w tym roku masz już plany na Święta i Nowy Rok – nic nie stoi na przeszkodzie, by zarezerwować korzystne cenowo bilety na Święta 2020 roku.