Sprawdź, dlaczego Gran Canaria to idealne miejsce na urlop!

Ze względu na ogromną różnorodność przyrodniczą, wyspa nazywana jest „kontynentem w miniaturze”. Kiedyś była kryjówką piratów, a obecnie turyści udają się tam, by na parę dni uciec od swoich obowiązków. Jedno jest pewne w takim miejscu zdecydowanie mają co robić!Gran Canaria stanowi część archipelagu Wysp Kanaryjskich. Bajeczne widoki i sprzyjająca pogoda (wysoka temperatura, ale równoważona zimnym oceanicznym prądem oraz brak opadów i silnych wiatrów) sprawiają, że jest chętnie wybierana jako miejsce wakacyjnych wojaży. Kolejnym argumentem, dla którego turyści wybierają ten kierunek, są niewątpliwie tanie loty na Gran Canaria. Na wyspie można zobaczyć tak różnorodne krajobrazy, że przyjaciołom trudno będzie uwierzyć, że spędzaliście urlop w jednym miejscu.


Odpoczynek na łonie natury

Na Gran Canaria zachwyca przede wszystkim pogoda: łagodny, podzwrotnikowy klimat sprawia, że średnia roczna temperatura wynosi tutaj 22 stopnie, a na niebie każdego dnia pojawia się słońce. Z tego powodu miejsce jest nazywane „wyspą wiecznej wiosny”, a sezon turystyczny trwa cały rok.


Piękna pogoda zachęca, by poznawać zakątki Gran Canaria. Wyspa oferuje nam zarówno szerokie, piaszczyste plaże, jak i górskie szczyty, z których najwyższy (Pico de Las Nieves) ma 1949 m n.p.m. Zachwycającym elementem są również nadmorskie wydmy, które często pojawiają się na pocztówkach i są uwielbiane przez turystów.


Co ciekawe, w Las Palmas, czyli mieście, które jest stolicą wyspy, można zwiedzić największy w Hiszpanii ogród botaniczny (Jardin Canario). Znajdziemy tam również ogród zoologiczny Palmitos Park i ekologiczne plantacje aloesu.Miłośnicy sportów na świeżym powietrzu poczują się na Gran Canaria jak w niebie. To miejsce jest uwielbiane przez osoby uprawiające surfing, nurkowanie, rybołówstwo sportowe czy żeglarstwo. Dobrym pomysłem są także piesze wędrówki, bo wytyczone dla turystów szlaki można spotkać na całej wyspie, a jeśli znudzi się nam spacerowanie, można udać się na wycieczkę motorówką i podziwiać piękno oceanu. Idealnym relaksem będzie natomiast odpoczynek na plaży i opalanie, bo wyspa nadaje się do tego idealnie!

Lokalne zabytki i kultura – czego warto doświadczyć?

Wspomniana wcześniej stolica, Las Palmas, to miejsce, od którego można rozpocząć zwiedzanie Gran Canaria. Warto zobaczyć tutaj najstarszą dzielnicę (La Vegueta) oraz urokliwe kamienice przy ulicy Plaza de Santa Ana. W mieście znajdziemy również Muzeum Krzysztofa Kolumba, do którego wstęp jest bezpłatny, oraz Muzeum Kanaryjskie. To ostatnie szczególnie warto zobaczyć, jeśli interesuje nas historia wyspy. Osoby, które lubią piękne widoki, powinny koniecznie wspiąć się na wieżę katedry św. Anny, skąd roztacza się widok na panoramę miasta.Miłośnikom klimatycznych, małych miasteczek, spodoba się Puerto de Mogan, wybudowane właśnie w takim stylu. Można tam zajrzeć do lokalnych knajpek, spacerować pięknymi uliczkami oraz podziwiać zachody słońca nad oceanem. Sielski klimat tworzą także białe domki przytulone do zboczy wzgórz i gór, które znajdują się w Agaete i Puerto de las Nieves.


W Galdar natomiast można przeżyć prawdziwą podróż w czasie: znajdują się tam naskalne malowidła pozostawione przez dawne ludy kanaryjskie. W miejscowości znajdziemy również stanowiska archeologiczne oraz niezwykłe domy wykute w ścianach jaskiń, które kiedyś służyły ludności zamieszkującej te strony, a współcześnie robią ogromne wrażenie.Bez względu na to, czy podczas Waszej wycieczki wybierzecie wypoczynek na plaży, długie piesze wędrówki, czy też poznawanie historii i życia mieszkańców, jedno jest pewne: wakacje na Gran Canaria będziecie wspominać miło przez wiele lat. Decyzję o urlopie w tym miejscu powinny ułatwić tanie loty Kraków Gran Canaria. Jesteśmy bardzo ciekawi, który rodzaj spędzania czasu na wyspie Wy wybierzecie. Udanego odpoczynku!