Gdzie warto polecieć w grudniu? Część I


W grudniu wielu przewoźników oferuje znaczne obniżki cen biletów. W dzisiejszym poradniku proponujemy kilka kierunków w promocyjnych cenach.


Latanie do dalszych krajów w grudniu ma również taką zaletę, że można się wyrwać z chłodnej aury i naładować baterie. W polecanych przez nas miejscach panuje dodatkowo wyjątkowa, świąteczna atmosfera, która pozwoli spędzić końcówkę i początek roku w interesujący sposób.


Sprawdźcie sami!

Loty do Indii w grudniu

Wybranie taniego lotu do Indii oznacza wylądowanie np. w Goa, Bombaju lub Nowym Delhi.

Indie to idealne miejsce do odpoczynku i relaksu po męczącym i pracowitym roku. Wspaniała tropikalna pogoda, pyszne i tanie jedzenie oraz turkusowa woda Morza Arabskiego to być może to, czego potrzebujesz.Przełom roku to także świetny czas, by wziąć udział w niepowtarzalnych indyjskich festiwalach. Jednym z nich jest Festiwal Cochin odbywający się w drugiej połowie grudnia w Fort Kochi. Miasto pełne jest zawodów sportowych, wydarzeń kulturalnych i targów kulinarnych. Wszędzie powiewają białe, papierowe chorągiewki – symbol spokoju i ciszy.

Zwieńczeniem karnawału jest świąteczny pochód w Nowy Rok z udziałem słoni, podczas którego ludzie bawią się na ulicach i placach.Okres od listopada do lutego jest w Bombaju zdecydowanie najprzyjemniejszy. Pogoda jest najlepsza, by efektywnie zwiedzić miasto i okolice. Zachęcamy do odwiedzenia dziewiczych plaż, na których wypoczniesz w spokoju – Manori, Vasai, Murud, Alibaug, Mandwa czy Kihim.


Loty do Brazylii w grudniu

Podczas gdy Indie zajmują większość subkontynentu indyjskiego – połowa Ameryki Południowej to Brazylia. Jest co zwiedzać! Rezerwując lot do Brazylii w grudniu, masz szansę na intensywną przygodę.Określenie Białe Święta ma w Brazylii zupełnie inne znaczenie niż w naszej szerokości geograficznej, czy na północy. Dlaczego? Gdyż jest ono białe, ale nie ze względu na śnieg i mróz, a piaszczyste plaże. Do tego dodajmy ogromne palmy mieniące się kolorowymi światełkami i Święty Mikołaj na...desce surfingowej. Brzmi egzotycznie, prawda?Sylwester życia masz natomiast szansę spędzić w Rio de Janeiro. Tam, w słynnej na cały świat części – Copacabana 31 grudnia odbywa się Reveillon. Na własne oczy zobaczysz tradycyjne, brazylijskie stroje, kwiaty i rozsmakujesz się w koktajlu z alkoholu z trzciny cukrowej i limonki (Caipirinha).

Loty na Sri Lankę w grudniu

Sri Lanka z kolei to państwo leżące na wyspie Cejlon (do 1972 r. tak się zresztą nazywało) na południe od Indii. Ze względu na swój kształt i położenie nazywane jest Łzą Indii. Słynie z produkcji herbaty oraz bardzo szlachetnych kamieni. Spotkać na niej można też słonie i kobry indyjskie, krokodyle i lamparty.Od grudnia do lutego na południu Sri Lanki panuje pora sucha, więc jest to idealny czas, by zwiedzić większość plaż, zabytków i innych atrakcji. W miesiącach zimowych średnia temperatura na wyspie wynosi od 22 do 30 °C, czyli w sam raz, by się trochę wygrzać, ale jednocześnie nie zagotować.


Z miejsc, które szczególnie polecamy, wymieńmy:


  • Park Narodowy Yala, w którym zaznasz prawdziwie tropikalnej przyrody i zobaczysz unikalne gatunki zwierząt

  • miasto Nuwara Elija – znane z zielonych dolin i pięknych ogrodów herbacianych

  • Kandy – to gęsto zaludnione miasto, na którego obrzeżach znajdziecie prawdziwą dżunglę z gigantycznymi drzewami i kilkusetmetrowymi lnianami

  • Mirissa, czyli raj dla miłośników plażowania i surfinguW okresie świątecznym na wyspie robi się naprawdę klimatycznie. Mieszkańcy dekorują domy, odbywają się festiwale z muzyką ludową. Sylwestra najlepiej spędzić w stolicy, czyli Kolombo.


Loty na Sri Lankę odbywają się na trasie Warszawa-Kolombo.