Gdzie romantycznie i tanio spędzić Walentynki?


Walentynki to świetny pretekst, by zarezerwować tani lot w atrakcyjne miejsce i spędzić tam romantyczny weekend ze swoją drugą połówką. Przygotowaliśmy listę kilku ciekawych miast, do których dolecisz tanimi liniami za nieduże pieniądze i miło spędzisz tam czas.

Walentynki w Bolonii

Bolonia nie jest tak popularnym celem podróży do Włoch, jak np. Wenecja, Florencja czy Mediolan. A szkoda, bo do zaoferowania turystom ma tyle samo, a może nawet więcej. Dlaczego warto odwiedzić Bolonię?


Jedzenie w Bolonii

Jedzenie w Bolonii spełnia nawet najbardziej wyrafinowane oczekiwania miłośników dobrej kuchni. To centrum gastronomiczne całych Włoch. Ciekawostka: spaghetti bolognese w postaci, w jakiej je znamy w Polsce i innych krajach, w samej Bolonii nie występuje! Spaghetti po bolońsku wymyślone zostało poza Włochami i ma niewiele wspólnego ze swoim pierwowzorem, czyli tagliatelle al ragù. Ragù to mięsny, gęsty sos z warzywami i winem. Rynki w centrum miasta oferują stały dostęp do świeżych owoców oraz wypieków. Na ulicy Via del Pratello zjesz fantastyczny lunch, natomiast na Via Zamboni panuje bardziej kawiarniano-pubowa atmosfera. Romantyczna kolacja w którymś z tych miejsc z pewnością pozostanie w pamięci na długo.Architektura w Bolonii

Bolonia w niczym nie ustępuje innym włoskim miastom pod względem urokliwych uliczek i zakątków, po których można wieczorami spacerować ramię w ramię. Na uwagę zasługują zwłaszcza wysokie i dostojne arkady (tzw. portyki), które ciągną się wzdłuż zabytkowych budynków. Niegdyś służyły kupcom, którzy rozkładali pod nimi swoje stragany. Dziś można się pod nimi schować przed deszczem lub palącym słońcem. Gdy odnajdziecie portyk Canton de’ Fiori, koniecznie przeczytajcie napis, który się na nim znajduje. Tekst po łacinie: Panis vita, canabis protectio, vinum laetitia oznacza: Chleb jest życiem, konopia ochroną, a wino radością. Dlaczego tak? Otóż marihuana jest w Bolonii obecna od zawsze. Kiedyś wykonywano z niej tkaniny i sznury. Obecnie jej zastosowanie – jak pewnie wiecie – nieco się zmieniło…Tanie loty do Bolonii dostępne są w atrakcyjnych cenach z Krakowa, Katowic, Wrocławia i Warszawy.

Walentynki w Paryżu

Do Paryża warto polecieć o każdej porze roku, ale jeśli cenisz sobie romantyczną atmosferę na Walentynki, to okolice 14 lutego spędzone nad Sekwaną z pewnością na długo pozostaną w Twojej pamięci. W końcu nie bez powodu zwany jest Miastem Miłości. Dlaczego warto polecieć do Paryża?


Romantyczne spacery

Paryż jest idealny do spacerowania. Ze swoimi licznymi ogrodami, pomnikami i mostami nad Sekwaną i kanałem Saint-Martin możesz spokojnie przemierzać długie godziny u boku ukochanej osoby. Dobrze jest mieć ze sobą parasol, by się pod nim skryć przed ewentualnym deszczem, który można potraktować jako dodatkowy pretekst, by się przytulić. Jeśli szukasz ciszy i spokoju, zrezygnuj ze stania w kolejkach pod wieżą Eiffla, Luwrem czy Muzeum Orsay.Klimatyczna kolacja

Wieczorem warto się wybrać do którejś z licznych paryskich winiarni. Żeby zaimponować swojej partnerce lub swojemu partnerowi, nie wybieraj ekskluzywnych restauracji z super eleganckimi kelnerami – postaw raczej na coś bardziej urokliwego. Przed dobrymi winiarniami są często stoiska ze świeżymi ostrygami. Koniecznie odwiedź którąś z francuskich brasserie. La brasserie były kiedyś browarami, w których można było napić się jedynie piwa. Obecnie to miejsce spotkań, często mniej zobowiązujące od restauracji, w którym zjesz mnóstwo francuskich potraw w rozsądnych cenach.Tanie loty do Paryża znajdziesz z Poznania, Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Gdańska i Warszawy.


Decydując się na romantyczny wypad do któregoś z popularnych miast w Europie, pamiętaj, że w każdym z nich są miejsca oblegane przez turystów o każdej porze roku. Może warto podczas tej wizyty skupić się na mniej zatłoczonych, a równie urokliwych zakątkach?


Sprawdź też nasze inne promocyjne loty – może wpadnie Ci w oko coś ciekawego.