Miami – wybierz urlop jak z filmu


Miami kojarzy się z palmami, słonecznymi plażami i wielkimi drapaczami chmur w tle. Lato nigdy się tu nie kończy, a zabawa trwa do białego rana. Brzmi jak idealny urlop dla Ciebie? Sprawdź, co warto zobaczyć podczas wyjątkowych wakacji na Florydzie i wybierz się w podróż życia.


Ktoś, kto przybywa do Miami pierwszy raz, może być zdumiony ilością bodźców, które docierają do turysty ze wszystkich stron. Mieszanka kultur i języków, niecodzienna architektura metropolii, atrakcje turystyczne, długie plaże na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, a nad tym wszystkim nieskazitelnie niebieskie niebo i pełne słońce (w najzimniejszym miesiącu temperatura wynosi tu średnio 20 stopni). Miami można pokochać od pierwszego wejrzenia. Jeśli czujesz ekscytację na myśl o wyprawie do tego niezwykłego miasta, sprawdź tanie loty do Miami i przekonaj się na własnej skórze, czy to miejsce dla Ciebie.

Co warto zobaczyć w Miami?

Miłośnicy muzeów, teatrów, galerii sztuki i oper mają do wyboru niejedno miejsce tego typu. Osoby, które stawiają na rozrywkę i poznawanie miasta, powinny zwiedzić dzielnicę Art Deco, o charakterystycznej architekturze, która przywodzi na myśl filmy z Alem Pacino. Pełna jest klubów i butików, ale to pastelowe budynki i nostalgiczny urok przyciągają turystów w to miejsce.


Art Deco jest jednak dopiero początkiem. Warto wypocząć na znanej ze Słonecznego Patrolu plaży South Beach z oryginalnymi budkami ratowników oraz wybrać się na spacer słynnym bulwarem Ocean Drive. To najlepsze miejsca na typowy wypoczynek nad wodą. Można tam spotkać celebrytów, którzy chętnie korzystają z uroków florydzkiej plaży. Natomiast dla fanów zakupów idealną lokalizacją będzie Dolphin Mall, centrum handlowe, które liczy aż 240 sklepów: cały dzień w tym miejscu mija w zawrotnym tempie.


Miami to nie tylko plażowanie i zakupy. Jeśli chcemy obejrzeć samo serce miasta, warto wybrać się na przejażdżkę darmową kolejką, która kursuje po ścisłym centrum. Możemy wówczas zaobserwować punkty, które szczególnie nas zainteresują i wrócić, aby dokładniej je obejrzeć. Ciekawą propozycją jest także rejs po Biscayne Bay, w którego trakcie można obejrzeć domy sław znajdujące się nad brzegiem. To jedyny sposób, by nieco poznać prywatne życie gwiazd i milionerów, bo droga lądowa jest zamknięta dla turystów. Atrakcję stanowi również podziwianie jachtów i statków zacumowanych w portach. Niektóre z nich są prywatną własnością bogaczy, inne stanowią pływające hotele, ale jedno jest pewne – dla miłośników żeglugi porty Miami to prawdziwy raj na ziemi.


Kiedy już obejrzymy miasto i jego atrakcje, warto spędzić trochę czasu na łonie natury. Miłośnicy przyrody powinni odwiedzić parki narodowe, Biscayne oraz Everglades. Biscayne to park, którego powierzchnię w 95% stanowi woda. Ma chronić rafy koralowe i siedliska waleni oraz rekinów. Możliwe jest tu nurkowanie, pływanie kajakiem i łodzią. Z kolei w Everglades przy odrobinie szczęścia można trafić na panterę florydzką, krokodyle, aligatory oraz manaty. Przede wszystkim jest to jednak olbrzymia przestrzeń dzikiej przyrody klimatu subtropikalnego, pełna rzek, rozlewisk i jezior.


Miasto festiwali i sportów wodnych

Duże miasta oznaczają wiele atrakcji i liczne możliwości. Miami nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Dzięki bliskości Atlantyku można tu uprawiać każdy sport wodny, jaki tylko przyjdzie nam do głowy – czy to będzie surfing, nurkowanie głębinowe czy kajakarstwo. Rodzice z małymi dziećmi będą zachwyceni możliwością wypożyczenia łódki z przezroczystym dnem, która pozwoli obserwować podwodne życie rafy koralowej. Popularne są także rejsy statkami, z których można podziwiać panoramę miasta rozciągającego się nad brzegiem oceanu.Miasto jest chętnie odwiedzane także przez miłośników wielkich wydarzeń, takich jak największa na świecie wystawa sztuki (Art Basel Miami), pokazy mody (np. Miami Fashion Week), imprezy związane z tańcem i muzyką oraz pomniejsze festiwale, których tu nie brakuje. Miami przyciąga też fanów sportu, zwłaszcza futbolu amerykańskiego czy baseballu, którzy długo wspominają wielkie florydzkie stadiony, takie jak Marlins Park czy Riccardo Silva Stadium. Warto prześledzić tanie loty Warszawa – Miami i wybrać taki termin, by nie tylko zwiedzić miasto, ale też zobaczyć jedno z takich wydarzeń.